Պեսկով. Պուտինի գրաֆիկը վերադառնում է օֆլայն ռեժիմի
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի աշխատանքային գրաֆիկը հետզհետե վերադառնում է սովորական ձևաչափին՝ օֆլայն ռեժիմի: Այս մասին հայտարարել է նրա մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, գրում է ТАСС-ը:
«Նա (Պուտինը) արդեն վերադարձել է օֆլայն ռեժիմի, բայց ոչ ամբողջությամբ», - նշել է Պեսկովը՝ պատասխանելով համապատասխան հարցին:
Խոսնակն ընդգծել է, որ այս պահին տեղի է ունենում «պլանային վերադարձ նախկին ռեժիմին»: Միևնույն ժամանակ, Կրեմլի ներկայացուցիչն ընդգծել է, որ կորոնավիրուսը դեռ պահպանվում է, ուստի նախագահի աշխատանքի որոշ սահմանափակումներ մնում են:

Песков: график Путина возвращается в офлайн-режим
Рабочий график президента России Владимира Путина постепенно возвращается к обычному формату, в офлайн-режим. Об этом рассказал его пресс-секретарь Дмитрий Песков, пишет ТАСС.
«Он (Путин) уже вернулся в офлайн-режим, только не полностью», — сказал Песков, отвечая на соответствующий вопрос.
Пресс-секретарь отметил, что в настоящий момент происходит «плановое возвращение в прежний режим». В то же время представитель Кремля подчеркнул, что коронавирус еще сохраняется, поэтому некоторые ограничения в работе президента сохраняются.