Աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով շարունակվում են Ջրականի շրջանում. ԱԻՊԾ
Ռազմագործողությունների ընթացքում զոհված և մինչ այժմ անհետ կորած համարվող զինծառայողների (կամավորներ և պահեստազորայիններ) աճյունների որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով շարունակվում են Ջրականի (Ջաբրայիլ) շրջանում:
Սկսած 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից Արցախի փրկարարներն Ադրբեջանի վերահսկողողության տակ անցած տարածքների բոլոր ուղղություններում իրականացրել են որոնողափրկարարական աշխատանքներ:
Անցած ամիսների ընթացքում տարբեր պատճառներով որոնումները մի քանի անգամ դադարեցվել են:
Ժամանակ առ ժամանակ հայկական և ադրբեջանական կողմերի միջև տեղի է ունեցել դիերի փոխանակում:
Անցած 6 ամիսների ընթացքում տարբեր պատճառներով որոնումները մի քանի անգամ դադարեցվել են:
Ընդհանուր առմամբ, զինադադարից հետո Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող տարածքներից տարհանվել է 1557 աճյուն:

Поиск тел погибших продолжается в районе Джракан (Джебраил)
Работы по поиску тел погибших и пропавших без вести военнослужащих (добровольцев и резервистов) сегодня продолжаются одним отрядом в районе Джракан (Джебраил), сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
Начиная с 13 ноября 2020 года, спасатели Арцаха осуществляют поисковые работы на всех направлениях территорий, перешедших под контроль Азербайджан.
За прошедшие месяцы поисковые работы были несколько раз приостановлены по различным причинам.
Между армянскими и азербайджанскими сторонами время от времени проходил обмен телами.
В общей сложности после прекращения огня на перешедших под контроль Азербайджана территориях Арцаха были найдены или переданы армянской стороне 1557 тел.