ԱՄՆ փոխպետքարտուղարի պաշտոնակատարը կայցելի Հայաստան
Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով փոխպետքարտուղարի պաշտոնակատար Ֆիլիպ Ռիքերը հունիսի 6-13-ը կայցելի Թբիլիսի (Վրաստան), Բաքու (Ադրբեջան) և Երևան (Հայաստան)՝ երկկողմ և տարածաշրջանային առաջնահերթությունների խթանման և տարածաշրջանի ժողովրդավարական ու տնտեսական զարգացման հարցերում ԱՄՆ աջակցությունն արտահայտելու նպատակով։ Այդ մասին հայտնում է ԱՄՆ դեսպանությունը։
Վրաստանում փոխպետքարտուղարի պաշտոնակատար Ռիքերը կհանդիպի Վրաստանի կառավարության, ընդդիմության և քաղաքացիական հասարակության առաջնորդների հետ՝ քննարկելու Վրաստանի կուսակցությունների ապրիլի 19-ի համաձայնագրի լիարժեք իրականացումն ու Ռուսաստանի կողմից Վրաստանի նկատմամբ շարունակվող ագրեսիան ու օկուպացիան։
Հայաստանում և Ադրբեջանում փոխպետքարտուղարի պաշտոնակատար Ռիքերը կհանդիպի կառավարության, քաղաքացիական հասարակության ու գործարար դաշտի առաջնորդների հետ՝ քննարկելու երկկողմ առաջնահերթությունները և Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանն առնչվող հարցերը։

Acting Assistant Secretary Reeker’s Travel to Georgia, Azerbaijan, and Armenia
Acting Assistant Secretary for European and Eurasian Affairs Philip T. Reeker will travel to Tbilisi, Georgia; Baku, Azerbaijan; and Yerevan, Armenia June 6-13 to advance bilateral and regional priorities and to express U.S. support for democratic and economic development across the region.
Acting Assistant Secretary Reeker will meet in Georgia with government, opposition, and civil society leaders to discuss full implementation of the April 19 agreement among Georgian political parties as well as Russia’s ongoing aggression against and occupation of Georgia.
In Armenia and Azerbaijan, Acting Assistant Secretary Reeker will meet with government, civil society, and business leaders to discuss bilateral priorities and issues related to the Nagorno-Karabakh conflict.