«Հայաստան» դաշինքն այն ուժն է, որը փորձ ու գիտելիք ունի, և մեկ անգամ Հայաստանում, մեկ անգամ էլ Արցախում ապացուցել է, որ կարող է իրավիճակ փոխել. Ռոբերտ Քոչարյան
07/06/2021 11:36
Երկրում տնտեսական վիճակը գահավիժում է, ունենք խորը անկում, գործազրկության, աղքատության շեշտակի աճ, և այս ամենից բխում է արտագաղթի տագնապալի աճ, Սյունիքի մարզի Ագարակ քաղաքում բնակիչների հետ հանդիպմանը հայտարարեց «Հայաստան» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Ռոբերտ Քոչարյանը։
«4 ամսում 80 հազար մարդ, սա բացասական սալդոն է մեր միգրացիայի։ Այսպիսի ցուցանիշ Հայաստանում չի եղել վերջին 25 տարում։ Սա ահազանգ է, որ մենք ինչ-որ բան պետք է անենք, և սա նշանակում է, որ ձեզանից յուրաքանչյուրն ինչ-որ բան պետք է անի հունիսի 20-ին՝ կանգնեցնել այս վիճակը, փոխել այն մարդկանց, քաղաքական թիմը, որը երկիրը հասցրել է այս վիճակին և ընտրել նրանց, ովքեր ի վիճակի են երկիրն այս փոսից հանել», - հայտարարեց Ռոբերտ Քոչարյանը։
Նա ասաց, որ «Հայաստան» դաշինքն այն ուժն է, որը փորձ ու գիտելիք ունի, և մեկ անգամ Հայաստանում, մեկ անգամ էլ Արցախում ապացուցել է, որ կարող է իրավիճակ փոխել։
«Եթե ձեր վստահության քվեն տաք մեզ, ապա վստահ եղեք, որ ամեն ինչ լավ է լինելու և մենք գնալու ենք դեպի ուժեղ Հայաստան», - ասաց Քոչարյանը։

Роберт Кочарян: Блок «Армения» – та сила, которая уже доказала, что может изменить ситуацию
Экономика Армении катится в бездну, зафиксированы глубокий спад, безработица, стремительный рост бедности, что приводит к тревожному росту миграции, заявил второй президент Армении, кандидат на пост премьер-министра от блока «Армения» Роберт Кочарян.
«80 тысяч человек за четыре месяца – это отрицательное сальдо миграции. За последние 25 лет в Армении не было такого показателя. Это сигнал к тому, что мы должны что-то сделать, и это значит, что каждый из вас должен что-то сделать 20 июня, чтобы остановить ситуацию, сменить людей, политическую команду, которая довела страну до такой пропасти», - заявил Роберт Кочарян.
Он сказал, что блок «Армения» – та сила, которая обладает опытом и знаниями и уже доказала – один раз в Армении, один раз в Арцахе, что может изменить ситуацию
«Если вы проголосуете за нас, то будьте уверены, что все будет хорошо и мы построим сильную Армению», - сказал Роберт Кочарян.