Զինվորը երբևէ ինչ-որ բան չի ճանկռտել, բանակը երբևէ սոված չի եղել. Պաշտպանության նախկին նախարար
Մեր բանակը երբևէ սոված չի եղել, լրագրողների հետ զրույցում մեկնաբանելով բանակի մասին իշխանության ձևակերպումները՝ ասաց ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար, «Հայաստան» դաշինքի անդամ Սեյրան Օհանյանը:
Նա իշխանության ձևակերպումները համարում է հարված՝ սեփական բանակին:
«Հարց կարող են ուղղել իրենց ցուցակում ընդգրկված մարդկանց, ովքեր երկար տարիներ զբաղվել են բանակի նյութատեխնիկական ապահովման խնդիրներով: Համոզված եմ, որ նրանք կփաստեն՝ բանակը սոված չի եղել: Բանակի զինվորը երբևէ ինչ-որ բան չի ճանկռտել», - նշեց Օհանյանը:
Նա ընդգծեց, որ սննդի բարելավում է եղել և մշտական տեղակայման վայրում, և մարտական հերթապահությունում:
«Համեմատություններ են անում նախկին և այսօրվա աշխատանքի միջև, հատկապես ինժեներական աշխատանքի ու բանակի սպառազինության ու ռազմական տեխնիկայով համալրան: Ինձ համար անհասկանալի տոկոսներ են նշում՝ 20-6000 տոկոս: Սա մանիպուլյացիա է՝ սեփական ժողովրդին շփոթեցնելու, մոլորեցնելու համար», - ասաց Օհանյանը:
Նրա խոսքով՝ եթե ներկայիս իշխանությունները իշխանության չլինեն, բանակն ավելի արագ տեմպերով կվերականգնի իր երբեմնի համբավը:

Наша армия никогда не была голодной – Сейран Оганян
Наша армия никогда не была голодной, заявил сегодня в беседе с журналистами бывший министр обороны Армении, члена блока «Армения» Сейран Оганян.
Он считает, что формулировки властей – это удар по собственной армии.
«Они могут задать этот вопрос людям, которые включены в их список и долгие годы занимались вопросами материально-технического обеспечения армии. Уверен, что эти люди констатируют, что армия не была голодной. Солдат в армии никогда ни за чем не бегал», - отметил Сейран Оганян.
Он подчеркнул, что рацион питания улучшался и в местах постоянной дислокации, и в местах боевой службы.
«Проводят сравнения между прежней и нынешней деятельностью, особенно инженерными работами и пополнением армии оружием и боевой техникой. Называют непонятные для меня проценты – 20-6000%. Это манипуляция, что бы запутать, ввести в заблуждение собственный народ», - сказал бывший министр обороны.
По его словам, если нынешняя власть уйдет, армия восстановит свою прежнюю славу более быстрыми темпами.