«Հրապարակ». ԱԱԾ-ն հերթական հարցումների տվյալներով վարչապետի ԺՊ-ի նյարդերն է հանգստացրել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հայտնի է, որ ամենից կանոնավոր սոցիոլոգիական հարցումներ մեզանում իրականացնում է ԱԱԾ-ն, որը հնուց մշակված մեթոդիկա ունի և տարիների հարուստ փորձ։ Մի տարբերությամբ միայն, որ հիմա դրան ավելացել է նաև Նիկոլ Փաշինյանի նյարդերը հանգստացնելու և լավատեսություն ներշնչող տվյալներ փոխանցելու խնդիրը։
Մեր տեղեկություններով, մայիսի 31-ին ԱԱԾ-ն հերթական հարցումների տվյալներն է փոխանցել վարչապետի ԺՊ-ին, ըստ որի՝ «Քաղպայմանագիրն» ունի 33 տոկոս ձայն, «Հայաստան» դաշինքը՝ 24, «Պատիվ ունեմ» դաշինքը՝ 13, ԲՀԿ-ն՝ 10 տոկոս»։

«Грапарак»: СНБ передала Николу Пашиняну данные очередного соцопроса
Как известно, в Армении регулярные социологические опросы проводит Служба национальной безопасности, у которой есть давно разработанная методика и богатый опыт. Разница лишь в том, что сейчас к этому прибавилась задача успокоения нервов Никола Пашиняна и предоставления внушающих оптимизм данных, пишет газета «Грапарак».
По сведениям издания, 31 мая СНБ передала и.о. премьер-министра очередные данные, согласно которым партия «Гражданский договор» имеет 33% голосов, блок «Армения» – 24%, блок «Честь имею» – 13%, а партия «Процветающая Армения» – 10%.