Ադրբեջանի զորքը բանակցություններով հանելու ենք ՀՀ-ից, իսկ  540 կմ սահմանը ամրացնելու ենք նոր տեխնոլոգիաներով. Մարուքյան
08/06/2021 13:03
Ադրբեջանի զորքը բանակցություններով հանելու ենք ՀՀ-ից, իսկ 540 կմ սահմանը ամրացնելու ենք նոր տեխնոլոգիաներով. Մարուքյան
Մենք բանակցությունների միջոցով Ադրբեջանի զորքը հանելու ենք Հայաստանի տարածքից, քարոզարշավի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԼՀԿ վարչապետի թեկնածու Էդմոն Մարուքյանը:
Նա նաև ավելացրեց, որ ընտրություններում իրենց հաղթանակի դեպքում 540 կմ սահմանը ամրացնելու են նոր տեխնոլոգիաներով.
«Պետք չի 540 կմ երկարությամբ զինվորներ կանգնեցնել»:
Մարուքյանը նկատեց, որ իրենց բանակցության տարբերությունն այն է լինելու, որ բանակցող են ունենալու:
«Մեր բանակցողը չի լքելու խրամատը, չի լքելու պետական ծառայությունը: Իրենց բանակցելու արդյունքները մենք տեսել ենք», - նշեց թեկնածուն:

Мы выведем азербайджанское войско из Армении и укрепим границу за счет новых технологий – Эдмон Марукян
08/06/2021 14:42
Мы добьемся вывода азербайджанского войска с территории Армении путем переговоров, заявил сегодня во время предвыборной агитации журналистам кандидат на пост премьер-министра от партии «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
Он также добавил, что в случае их победы на выборах, 540 км границы будут укреплены за счет новых технологий:
«Не нужно размещать солдат на 540-километровой границе».
Эдмон Марукян отметил, что разница в переговорах, которые будут проводить они, – в переговорщике.
«Наш переговорщик не покинет окоп, не покинет государственную службу. Мы видели результаты их переговоров», - отметил он.