«Իմ որդին պատրաստ է պատանդի կարգավիճակով գնալ Բաքու». Հայաստանն այս հարցով այսօր պաշտոնապես կդիմի Ադրբեջանին (Տեսանյութ)
09/06/2021 11:39
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը քարոզարշավն այսօր շարունակում է Շիրակի մարզում։
Նոր Մանթաշում քաղաքացիներից մեկը վարչապետի պաշտոնակատարին ասաց. «Գլոխդ մի կախե, հետդ ենք, մի վախեցի»։
Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ երեկ գերեվարված զինվորին։
«Այս գիշեր զինվորը վերադարձվել է, ես սա շատ դրական քայլ եմ համարում», - ասաց նա։
Փաշինյանն ընդգծեց՝ համապատասխան մարմիններին հանձնարարել է ադրբեջանական կողմն փոխանցեն իր երեկվա առաջարկը գերիների հետ կապված։
«Իմ որդին պատրաստ է պատանդի կարգավիճակով գնալ Բաքու մեր բոլոր գերիների վերադարձի պայմանով, բայց ես ուզում եմ, որ հանկարծ չմտածեք, թե սա միակ ուղղությունն է ու հուսահատ քայլ է մեր գերիների խնդիրը լուծելու համար, այս ընթացքում շատ-շատ ինտենսիվ աշխատանք է տարվում»,- ասաց նա։
Փաշինյանի խոսքով՝ գերիների թեմայով մի բառ ավել-պակաս ասելը կարող է ոչ անհրաժեշտ զարգացումներ առաջ բերել։

«Мой сын готов в статусе заложника отправиться в Баку» – Армения сегодня официально обратиться к Азербайджану
09/06/2021 13:09
И.о. премьер-министра Никол Пашинян сегодня продолжает агитационную кампанию в Ширакской области.
В общине Нор Манташ один из граждан сказал и.о. премьер-министра: «Держи голову выше, мы с тобой, не бойся».
Никол Пашинян обратился к взятому вчера в плен азербайджанской стороной военнослужащему.
«Этой ночью солдата вернули, я считаю этот шаг очень положительным», - сказал он.
Пашинян подчеркнул, что поручил соответствующим органам передать азербайджанской стороне его вчерашнее предложение относительно военнопленных.
«Мой сын готов в статусе заложника отправиться в Баку на условии, что все наши пленные будут возвращены. Но я хочу, чтобы вы вдруг не подумали, что это единственное направление и отчаянный шаг с нашей стороны для решения проблемы наших пленных. В течение этого времени ведется очень интенсивная работа», - сказал он.