«Հրապարակ». Փաշինյանի մարզային այցերի «մասովկան» ապահովում են հատուկ հավաքագրված շրջիկ-աջակիցների միջոցով
10/06/2021 09:55
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը նախընտրական մարզային այցերի «մասովկան» ապահովում է հատուկ հավաքագրված շրջիկ-աջակիցների միջոցով։ Նախապես քաղաքացիական ավտոմեքենաներով հանրահավաքի վայր են մեկնում «աջակիցները», որպեսզի Նիկոլ Փաշինյանին դիմավորելիս մեծ բազմություն հավաքված լինի։ Բացի դրանից՝ հատուկ սցենարներ են մտածում, թե ով ինչպես երկրպագի իրենց «աստված» Փաշինյանին։ Ամեն տեղում մի կրեատիվ բան են մտածում փիառշչիկները, որ տպավորություն գործեն հանրության վրա և մարդկանց ներշնչեն, թե շատ մեծ աջակցություն է վայելում Փաշինյանը երկրով մեկ։
Մեզ ասացին, որ մինչ օրս գրեթե բոլոր այցերի ժամանակ Փաշինյանին ուղեկցել են հեղափոխության պահապանները և նրանց հավաքագրած մարդիկ։ Օրինակ, Արագածոտնի մարզի Արագածավանի համայնքապետ Անդրանիկ Պապիկյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ իր ղեկավարած համայնքում Փաշինյանի գլխին վարդի թերթիկներ շաղ տված կինն իրենց համայնքի բնակիչ չէ։ «Մեր գյուղից չի, կարող է՝ իրանց հետ էր եկել, կարող է՝ կողքի գյուղերից էր եկել։ ...Այ մարդ, էդ մարդիկ իրար ծանոթ էին, բերեց՝ իրա ծանոթի գլխին վարդի թերթիկներ շաղ տվեց-գնաց, անձամբ ճանաչում էին իրար, երկար զրուցում էին ինքն ու Փաշինյանը», - ասաց նա։ Իսկ երեկ Արթիկում մի ցուցարար, հավանաբար՝ Էջմիածնի բնակիչ, լեզվի սայթաքում թույլ տվեց՝ ասելով, թե Փաշինյանն ազատագրել է Էջմիածինը»։

«Грапарак»: Во время областных визитов Пашиняна «массовка» обеспечивается за счет специальных мобильных групп сторонников
10/06/2021 11:53
Газета «Грапарак» пишет, что во время предвыборных визитов Никола Пашиняна в области республики «массовка» обеспечивается за счет специальных мобильных групп сторонников. «Сторонники» заранее отправляются на гражданских машинах в места встречи с Пашиняном, чтобы обеспечить массовость. Кроме того, придумывают специальные сценарии, кто и как должен обоготворять их «бога» Пашиняна. В каждом месте придумывают что-то креативное, чтобы произвести впечатление на общество и внушить людям, что Пашинян пользуется большой поддержкой по всей стране.
«Нам сказали, что до сих пор почти во время всех визитов Пашиняна сопровождали "хранители революции" и набранные ими люди. Например, руководитель общины Арагацаван Арагацотнской области Андраник Папикян рассказал в беседе с нами, что посыпавшая лепестками роз Пашиняна женщина не является жителем этого села. "Она не из нашего села, может, приехала с ними, может, пришла из соседнего села. …Слушайте, эти люди знали друг друга, пришла, посыпала лепестками роз своего знакомого и ушла, они лично знали друг друга, она и Пашинян долго беседовали", - сказал он. А вчера один из митингующих в Артике, скорее всего, житель Эчмиадзина, допустил промах, сказав, что Пашинян освободил Эчмиадзин», - пишет газета.