Ելակ, կոնֆետ, անդրավարտիք ենք բերել. եթե դրանք բանակը մարտունակ են դարձնում, վարչապետն ուտի, հագնի ու մարտունակ դառնա. ՀՅԴ-ական (Տեսանյութ)
10/06/2021 12:30
ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական միության անդամներն իրենց հետ կառավարության շենքի մոտ էին բերել ելակ, կոնֆետ, անդրավարտիք՝ ի նշան բանակում Նիկոլ Փաշինյանի մատնանշած բարեփոխումների:
«Ինքը հպարտանում է բանակում այդ փոփոխություններով: Դրանք բերել էինք և ասում էինք, որ եթե դրանք բանակը մարտունակ են դարձնում, վերցրու, կեր և հագիր ու մարտունակ դարձիր, որովհետև քեզ դա հիմա պետք է», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց ակցիայի մասնակիցներից մեկը:
Հիշեցնենք, որ դաշնակցական երիտասարդները կառավարության դիմաց ակցիա էին կազմակերպել՝ ներկայացնելով դավաճանության մասին փաստեր, սական, ոստիկանությունը ուժի կիրառմամբ մի խումբ ցուցարարների բերման ենթարկեց:
Ակցիայի մասնակիցը նշեց, որ ոստիկաններին հրահանգված էր աղջիկներին ձեռք չտալ, որպեսզի միջազգային ռեզոնանս և արձագանք քիչ լինի: Իսկ տղաներին, նրա խոսքով, բերման էին ենթարկում այնպես, կարծես թշնամական պետությունից լինեն.
«Այդ ձևով բերման էին ենթարկում այն տղաներին, որոնք ամիսներ շարունակ կռվել են այս երկրի անվտանգության համար»:

Мы принесли клубнику, конфеты и белье: если это делает армию боеспособной, то пусть премьер съест, наденет и станет боеспособным – член АРФД
10/06/2021 13:51
Члены Молодежного союза АРФ «Дашнакцутюн» принесли к зданию правительства клубнику, конфеты и белье в знак указанных Николом Пашиняном реформ в армии.
«Он гордится этими изменениями в армии. Мы принесли их и говорим, что если это делает армию боеспособной, то возьми, съешь, надень и стань боеспособным, потому что тебе сейчас нужно это», - сказала в беседе с журналистами одна из участников акции.
Напомним, представители молодежного крыла АРФД организовали сегодня перед зданием правительства акцию, представив факты государственной измены, однако полицейские силой подвергли приводу группу участников акции.
Участника акции отметила, что полицейским был дан приказ не трогать девушек, чтобы не было международного резонанса. Что касается задержания парней, то по ее словам, полицейские вели себя так, будто из вражеского государства.
«Подобным образом подвергают приводу парней, которые на протяжении месяцев сражались за безопасность этой страны», - отметила она.