ԱՄՆ-ը 500 միլիոն չափաբաժին պատվաստանյութ կգնի այլ երկրների համար
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմը կգնի 500 միլիոն չափաբաժին կորոնավիրուսի դեմ Pfizer պատվաստանյութը, որը կնվիրաբերի աշխարհին: Այս մասին հունիսի 9-ին հայտնում է Washington Post-ը՝ վկայակոչելով երեք աղբյուրի:
Նախագահ Բայդենը պատրաստվում է այս ծրագրի մասին հայտարարել այս շաբաթ Մեծ Բրիտանիայում G7-ի հանդիպմանը, որի մասնակիցներն ԱՄՆ-ին և այլ հարուստ երկրներին կոչ են անում ավելի մեծ դեր ունենալ համաշխարհային պատվաստանյութերի պաշարների ավելացման հարցում:
Ավելի վաղ Բայդենի վարչակազմը հայտարարել էր, որ պատվաստանյութերի առնվազն 80 միլիոն չափաբաժնով աշխարհի հետ կկիսվի հունիսի վերջին:

США закупит 500 млн доз вакцин для других стран
Администрация президента США Джо Байдена закупит 500 миллионов доз вакцины от коронавирусной инфекции производителя Pfizer, которые она пожертвует всему миру. Об этом в стреду, 9 июня, сообщает The Washington Post со ссылкой на три источника.
Президент Байден намерен объявить об этом плане на встрече G7 в Великобритании на этой неделе на фоне растущих призывов к Соединенным Штатам и другим богатым странам играть более существенную роль в увеличении глобальных поставок вакцин.
Администрация Байдена ранее объявила, что к концу июня поделится с миром не менее 80 миллионами доз вакцины.