Անկլավը պետք է փոխանակվի անկլավի հետ. այն, ինչ Ադրբեջանի հսկողության տակ է, մնա իրենց հսկողության տակ. Փաշինյան (Տեսանյութ)
Անկլավը պետք է փոխանակվի անկլավի հետ, Բերդ քաղաքում հայտարարեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այն, ինչ Ադրբեջանի հսկողության տակ է, մնա իրենց հսկողության տակ, այն, ինչ մեր հսկողության տակ է, մնա մեր հսկողության տակ», - ասաց նա
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ Տավուշի մարզից մի քանի տասնյակ կիլոմետր հայկական տարածքներ գտնվում են Ադրբեջանի տիրապետության տակ։
«Այսօր մեր գյուղերում վարելահողեր կան, որոնք գնտվում են իրենց տիրապետությւան տակ», - ասաց նա։
Փաշինյանը նշեց, թե այս հարցը դրել են բանակցային սեղանին ու ասել են, որ հարցը պետք է դիտարկել ընդհանուր համատեքստում։

An enclave must be exchanged with an enclave – Armenia acting PM
An enclave must be exchanged with an enclave, Armenia’s acting Prime Minister Nikol Pashinyan said in the town of Berd today.
“What is under control of Azerbaijan, let it stay under its control, what is under our control, let it stay under our control,” Pashinyan said.
He stressed that Armenian territories – few tens of kilometers from Tavush province – are under Azerbaijan’s control.
“Today we have arable lands which are under their control,” he said.
Pashinyan noted that this issue has been put on the table of negotiations and said that it should be viewed in common context.