«Հրապարակ». Փաշինյանի հետ մոտ 2 հազար շրջիկ աջակից է Սյունիք մեկնելու, մոտ հազար ոստիկան. Սյունիքի բոլոր կառույցները ոտքի են ելել
15/06/2021 09:49
«Հրապարակ» թերթը գգրում է. «Նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում իշխանության հաջորդ կանգառն այսօր կլինի Սյունիքի մարզում։ Ապրիլին այստեղ Փաշինյանը «բուռն» ընդունելության արժանացավ, իսկ ավելի վաղ՝ առհասարակ չկարողացավ մուտք գործել Սյունիք։ Ուստի որոշել են ամեն ինչ անել նման հեռանկարը կանխելու համար և հնարավորինս մեծ թվով աջակիցների են մոբիլիզացրել։
Փաշինյանի հետ մոտ 2 հազար շրջիկ աջակից է Սյունիք մեկնելու, մոտ հազար ոստիկան, Սյունիքի բոլոր կառույցները ոտքի են ելել. մարզպետարանում մի քանի օր է՝ իրարանցում է տիրում, բառացիորեն տեռորի են ենթարկում մարզպետարանի ենթակայության տակ գտնվող հաստատությունների ղեկավարներին, որ կոլեկտիվներով, ընտանիքներով ներկա գտնվեն Փաշինյանի հանդիպումներին, հակառակ դեպքում՝ հրաժեշտ կտան պաշտոններին։
Ամենածանր բեռը ոստիկանության վրա է դրված։ Բրոնյա են արվել բոլոր մասնավոր ուղևորափոխադրող ավտոբուսները, որոնք այս օրերին սպասարկում են նաև այլ ուժերի քարոզարշավին։ Մարզպետ Մելիքսեթ Պողոսյանն անձամբ դպրոցի տնօրեններին ասել է, որ դպրոցի կոլեկտիվով՝ աշակերտներով հանդերձ, տպավորիչ պետք է դիմավորեն Փաշինյանին։ Սրան վրադիր՝ երեկ դատախազությունը հաղորդագրություն տարածեց Գորիսի քաղաքապետի նկատմամբ նախաքննությունն ավարտելու և գործը դատարան ուղարկելու մասին։ Ի դեպ, առաջին կանգառը Սիսիանում է, ապա՝ Գորիսում»։

«Грапарак»: Вместе с Пашиняном в Сюник отправятся больше 2 тысяч мобильных сторонников, порядка тысячи полицейских
15/06/2021 11:42
Газета «Грапарак» пишет, что в рамках предвыборной агитации властей следующей остановкой будет Сюникская область. В апреле Никол Пашинян удостоился здесь «бурного» приема, а до этого, не смог вообще въехать в Сюникск. Посему принято решение сделать все возможное, чтобы предотвратить подобную перспективу и мобилизовать по возможности большое число сторонников.
«Вместе с Пашиняном в Сюник отправятся больше 2 тысяч мобильных сторонников, порядка тысячи полицейских, все структуры Сюника подняты на ноги, в областной администрация уже несколько дней царит переполох. Руководителей всех учреждений, которые находятся в подчинении областной администрации, буквально подвергаются террору: они должны присутствовать на встречах с Пашиняном вместе с коллективом, семьями, в противном случае распрощаются с должностями.
Самое большое бремя возложено на полицию. Забронированы все частные автобусы для перевозки пассажиров, которые в эти дни обслуживают также предвыборную кампанию других политических сил. Губернатор Меликсет Погосян лично сказал директорам школ, что должны устроить Пашиняну впечатляющую встречу – вместе с коллективом и учениками. Плюс к этому, вчера прокуратура распространила заявление о том, что  предварительного следствия по делу в отношении мэрии Гориса уже завершено и  направлено в суд. Кстати, премьер сделает первую остановку в Сисиане, затем поедет в Горис», - пишет газета.