Արմեն Չարչյանը ձերբակալվեց
Ձերբակալվել է «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի տնօրեն, «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Արմեն Չարչյանը, լուրը հաստատում է «Հայաստան» դաշինքի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանը։
«Իրականությանը համապատասխանում է այն խայտառակ փաստը, որ պրոֆեսոր Չարչյանը հեռացող իշխանության ու հատկապես ՀՔԾ պետի պատվերով ձերբակալվել է: Սա աբսուրդի հասնող ակնհայտ քաղաքական հետապնդում է, որի համար թող վստահ լինեն, որ շատ խիստ պատժվելու են», - հայտարարել է Վարդևանյանը։
Նա նշել է, որ փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը ստանձնելու է պրոֆեսորի պաշտպանությունը:
Հիշեցնենք՝ համացանցում ձայնագրություն էր տարածվել, որում Արմեն Չարչյանը ԲԿ-ի աշխատակիցներին կոչ էր անում պարտադիր մասնակցել ընտրություններին։

Director of Izmirlyan Medical Center, member of Armenia bloc arrested
Director of Izmirlyan medical center, member of Armenia bloc Armen Charchyan has been arrested, official representative of the bloc Aram Vardevanyan reported.
“This shameful fact corresponds to reality – professor Charchyan has been arrested with the order of the outgoing authorities and SIS head in particular. This is an obvious political persecution reaching absurdity and for which they may be sure they will be strictly punished,” Vardevanyan said.
He said Charchyan’s rights will be defended by Erik Alexanyan.
To note, a recording was spread in web in which Armen Charchyan was urging his employees participate in elections.