Նիկոլ Փաշինյանին հաջողվեց կործանել այն ամենն, ինչ հնարավոր էր՝ չկառուցելով փոխարենը ոչինչ. նա չի կարող լինել մեր պետության առաջնորդ. Արսեն Ջուլֆալակյան
18/06/2021 10:33
Առանց չափազացնելու հունիսի 20-ի ընտրությունները ճակատագրական են լինելու Հայաստանի Հանրապետության համար, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ըմբիշ, ԱԺ «Իմ Քայլը» խմբակցության նախկին պատգամավոր Արսեն Ջուլֆալակյանը։
«Իհարկե, շատ ճիշտ կլիներ, որ պատերազմը խայտառակ ավարտի հասցրած քաղաքական ուժին ուղղակի արգելվեր մասնակցությունը դրանցում, բայց ունենք այն, ինչ ունենք:
Անչափ կարևոր է այդ ընտրություններին մեր բոլորիս մասնակցությունը և ճիշտ ընտրությունը:
Հորդորս/խնդրանքս է, որ չառաջնորդվենք զգացմունքայնությամբ և էմոցիաներով, սիրել/չսիրելով, այլ զուտ չոր հաշվարկով:
Մտածեք, թեկնածուներից/քաղաքական թիմերից որն է իրապես ի զորու ճակատագրական պահին երկիրը դուրս բերել այս վիճակից: Արե՛ք չոր հաշվարկ ի շահ պետության, այլ ոչ թե անձնական բարեկեցության(հաճախ դրանք իրար խիստ հակասում են…): Սխալ ընտրության դեպքում մենք կարող ենք կորցնել ամեն ինչ:
Թեկնածուներից մեկը (մուրճը ձեռքին ամբողջ օրն անիմաստ գոռացողը…) ակնհայտորեն չի համապատասխանում վերոնշյալ դերին:
Վերջին 3 տարվա ընթացքում նրան հաջողվեց կործանել այն ամենն, ինչ հնարավոր էր՝ չկառուցելով փոխարենը ոչինչ: Դա փաստ է:
Տվյալ անձը միայն ատելություն, ավերում, կործանում և չարիք է տարածում:
Նա չի համապատասխանում միջազգային հարաբերություններում մեր երկիրը առաջին դեմքով ներկայացնողի անչափ պատասխանատու պարտականությանը։
Չգիտի գրագետ խոսել և ոչ մի օտար լեզվով։
Չի տիրապետում բանակցություններ վարելու արվեստին։
Նույնիսկ չգիտի, թե ինչ է դիվանագիտական էտիկետն ու վարվելակերպը, ունի ուղղակի ամոթալի պահվածք…
Նա կործանել է Արցախը։
Այսքան բանից հետո կրկին նրան ձայն տալ, նշանակում է տալ նրան քարտ բլանշ՝ շարունակելու պետականակործան այս քաղաքականությունը: Անձը, ով առանց ամաչելու հոխորտում է իր հայրենակիցների ամենատարբեր շրջանակների վրա, իսկ թշնամուն միայն գովում, չի կարող լինել մեր պետության առաջնորդ: Պատճառներն իրականում բազմաթիվ են և այնքան ակնհայտ…
Բացառեք նաև այն քաղաքական թիմերին, որոնք պատրաստակամ են ընտրություններից հետո համագործակցել ազգագործան թեկնածուի հետ՝ Շիրինյան-Բաբաջանյան դաշինք,
Արամ Զ․ Սարգսյան, ՔՈ և այլն։
Այնպես որ մասնակցենք ընտրություններին և կատարենք խելացի, պատասխանատու ընտրություն՝ ի շահ մեր հայրենիքի և մեր գալիք սերունդների:

Николу Пашиняну удалось уничтожить все, что можно было, не построив взамен ничего – Арсен Джулфалакян
18/06/2021 13:52
Выборы 20 июня без преувеличения будут судьбоносными для Армении, написал на своей странице в Facebook бывший депутат парламента от фракции «Мой шаг» Арсен Джулфалакян.
«Конечно, было бы гораздо правильнее запретить участвовать в выборах политической силе, которая довела до позорного поражения в этой войне, но мы имеем то, что имеем.
Очень важно участие и выбор каждого из нас. Мой призыв/просьба руководствоваться не эмоциями и чувствами, любовью/нелюбовью, а просто сухим расчетом.
Подумайте, кто из кандидатов/политических команд в этот роковой момент может вывести страну из этой ситуации. Сделайте расчет в пользу государства, а не личного благополучия (часто они крайне противоречат друг другу…). В случае неправильного выбора мы можем потерять все. Один из кандидатов (весь день бессмысленно кричащий с молотком в руке) явно не соответствует вышеупомянутой роли.
За последние три года ему удалось уничтожить все, что можно было, не построив взамен ничего. Это факт.
Этот человек распространяет только ненависть, разрушение, гибель и зло. Он не соответствует чрезвычайно ответственной обязанности представлять нашу страну на международной арене. Не умеет грамотно говорить ни на одном иностранном языке.
Не владеет искусством вести переговоры.
Не знает даже, что такое дипломатический этикет и манеры, его поведение просто позорно…
Он погубил Арцах.
И после всего этого снова отдавать свой голос ему, значит дать ему карт-бланш на продолжение антигосударственной политики. Человек, который без стыда угрожает своим соотечественникам, а врага только хвалит, не может быть лидером нашего государства. В действительности, причин множество и они все они очевидны…
Исключите также те политические команды, которые выразили готовность после выборов сотрудничать с погубившим народ кандидатом – блок Ширинян-Бабаджанян, партию Арама Саркисяна "Республика", партию "Выбор гражданина" и т.д.
Посему участвуйте в выборах и сделайте разумный, ответственный выбор во благо нашей родины и будущих поколений.