«Ժողովուրդ». Փաշինյանը բավական զայրացած է եղել իր թիմակիցների վրա հրապարակում տապալված հանրահավաքի համար
18/06/2021 09:56
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ երեկ հանրահավաքից հետո վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը բավական զայրացած է եղել իր թիմակիցների վրա հրապարակում տապալված հանրահավաքի համար։ Բանն այն է, որ անգամ ամբողջ վարչական ռեսուրսի պայմաններում հրապարակում հավաքվածների թիվը շատ քիչ էր, ինչն էլ զարացրել է Փաշինյանին։
«Եվ հենց այս հանգամանքն է նաև պատճառ դարձել, որ 20։00-ի փոխարեն հանրահավաքը մեկնարկեց 20։30-ին, որպեսզի կարողանային մարդկանց ավտոբուսներով բերել հանրահավաքների, սակայն դա էլ չի օգնել։ Ամենից շատ Փաշինյանը զայրացել է վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արսեն Թորոսյանի վրա, ում վստահված է եղել մարդկանց հավաքագրումը, սակայն նա տապալել է իր աշխատանքը։
Մինչ հանրահավաքի մեկնարկը ՔՊ-ականներն այս ու այն կողմ էին վազում, փորձում մի կերպ իրավիճակը հարթել։ Իսկ հավաքագրումները ակնհայտ էր. մարզպետներին, պաշտոնյաներին հրահանգված է եղել կոնկրետ թիվ ապահովել, և բոլոր պատասխանատուներից ցուցակներ են ունեցել, տեղում էլ ներկա-բացակա արել։ Սակայն անգամ սպառնալիքների, աշխատանքը կորցնելու վտանգի առջև կանգնելով՝ շատերն այդպես էլ չեն եկել հրապարակ, իսկ եկողներից շատերն էլ, ամեն դեպքում, Փաշինյանին չեն ընտրելու։
Արդեն այսօր այդ նույն վայրում տեղի կունենա երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոոչարյանի գլխավորած «Հայաստան» դաշինքի հանրահավաքը. տեսնենք՝ ինչ ներկայություն կունենա ընդդիմությունը», - գրել է թերթը:

«Жоховурд»: Пашинян был довольно рассержен на членов своей команды из-за проваленного митинга
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что и.о. премьер-министра Никол Пашинян после вчерашнего митинга был довольно рассержен на членов своей команды из-за проваленного митинга на площади Республики. Дело в том, что даже с использованием всего административного ресурса на площади удалось собрать довольно мало людей, что возмутило Пашиняна.
«И именно в этом причина того, что вместо 20:00 митинг стартовал в 20:30, чтобы на митинг успели доставить людей на автобусах, однако это тоже не помогло. Больше всего Пашинян был рассержен на руководителя аппарата премьер-министра Арсена Торосяна, которому было поручено заняться набором людей, однако он провалил свою работу.
До начала митинга члена партии «Гражданский договор» метались по сторонам, пытались как-то сгладить ситуацию. Мобилизация была очевидной: губернаторам, чиновникам было поручено обеспечить конкретное количество людей и у всех ответственных были списки, на месте проводилась перекличка. Однако многие не пришли на митинг даже под угрозой увольнения, а многие из участников митинга, во всех случаях, не будут голосовать за Пашиняна», - пишет газета.