«Հանուն Հայաստանի և Արցախի ապագայի». Արթուր Վանեցյանը մասնակցեց քվեարկությանը (Տեսանյութ)
«Պատիվ ունեմ» դաշինքի վարչապետի թեկնածու Արթուր Վանեցյանը մասնակցեց քվեարկությանը: Նա լրագրողներին ասաց, որ քվերակելու է հանուն Հայաստանի և Արցախի ապագայի:
«Այսօր ուղղակի ընտրություններ չեն, այսօր Հայաստանի լինելու և չլինելու ընտրություն է», - նշեց թեկնածուն:
Մեկնաբանելով ընդդիմության նկատմամբ բռնությունները՝ նա ասաց, որ իշխանությունը հոգեվարքի մեջ է և նրանց բոլոր քայլերը միտված են ընդդիմության դիրքերը թուլացնելուն:
«Նրանք հասկանում են, որ Հայաստանում այլևս երբեք վերարտադրվելու, իշխանություն կազմելու հնարավորություն չունեն: Ուստի, վերջին ճիգրեն են գործադրում իրենց իշխանական աթոռներից կառչած մնալու համար», - ասաց վարչապետի թեկնածուն:
Արթուր Վանեցյանը մատնանշեց նաև բազմաթիվ խախտումների վերաբերյալ ահազանգերը.
«Մեր քվեաթերթիկների վրա ինչ-որ նշում կա, ընտրատեղամասերում ընտրողներին մեր քվեաթերթիկները չեն տալիս, իշխանական թևի ներկայացուցիչները ուղղորդում են զինվորականներին, ոստիկանական ուժերի կողմից մեր շտաբների նկատմամբ իրականացվում են ճնշումներ: Երեկ ձերբակալվել են Եղեգնաձորի մեր շտաբի ներկայացուցիչները: Որևէ հիմնավոր ապացույց ներկայացված չէ փաստաբաններին: Դա արվել է ընտրությունների ընթացքում մեր թիմակիցներին  72 ժամով ընտրական գործընթացներից հեռացնելու համար»:

"I Have the Honor" bloc candidate votes for future of Armenia and Artsakh
"I Have the Honor" bloc candidate Artur Vanetsyan has cast the ballot for the future of Armenia and Artsakh.
"Today is not just day of election, today we choose whether Armenia will be or will not be," the candidate said.
Commenting on the violence against the opposition, he said the authorities are in agony and all their steps are addressed to weaken the opposition's positions.
"They understand that they will never reproduce in Armenia again and have no chance to form a power, so they are exerting last efforts to stay on the seats they have clung to," Vanetsyan said.
He also said that they have received calls about numerous violations, starting with the marks on their ballots and ending with the cases when their ballots are not being given to voters.
"The representatives of the authorities direct the military, police forces are exerting pressure on our headquarters. Yesterday our representatives in Yeghegnadzor were arrested without any substantiated evidences presented to the attorneys. It has been done to keep our teammates away for 72 hours from the electoral processes," Vanetsyan stressed.