«Պատիվ ունեմ» դաշինքի նախընտրական շտաբի մի շարք աշխատակիցների ձերբակալումն ապացուցում է, որ հոգեվարքի մեջ գտնվող և պարտված իշխանությունն «սկսել է ձեռքը գցել փրփուրներին»․ Դավիթ Հարությունյան
20/06/2021 16:56
«Պատիվ ունեմ» դաշինքի ընտրական շտաբի ներկայացուցիչ Դավիթ Հարությունյանը հայտարարություն է տարածել, որում, մասնավորապես, ասվում է․
«Երեկ, հունիսի 19-ին, ձերբակալվել են «Պատիվ ունեմ» դաշինքի նախընտրական շտաբի մի շարք աշխատակիցներ, այդ թվում` պատգամավորի թեկնածու Գոռ Սեդրակյանը: Ձերբակալման որոշում կայացրած մարմինը գործել է բացարձակապես ապօրինի, իսկ Գոռ Սեդրակյանի պարագայում` ակնհայտորեն կատարել է ՀՀ քր.օր-ի 309 հոդվածով նախատեսված հանցանք:
Աներկբա է, որ այդ քայլերը ունեն մի նպատակ` խանգարել հոգեվարքի մեջ գտնվող իշխանության ընդդիմադիրների գործունեությունն ընտրության օրը: Բնական է, որ նշված ապօրինությունը բողոքարկվել է օրենքով սահմանված կարգով, սակայն դատական նիստին քննիչները չներկայացան, պատճառաբանելով զբաղված լինելը, թեև այդ քննչական խմբում ներգրավված է 7-8 քննիչ:
Ավելին, նրանք միջնորդել են նիստը հետաձգել մինչև ժամը 23-00` նպատակ ունենալով մինչև քվեարկության ավարտը արհեստականորեն շարունակել արգելանքի տակ պահել շտաբի ներկայացուցիչներին: Նշվածը մեկ անգամ ևս ապացուցում է, որ պարտված իշխանությունը ժողովրդական խոսքով «սկսել է ձեռքը գցել փրփուրներին»:
Գոհունակությամբ նշում ենք, որ չնայած ճնշումների, դատարանը գտնվել է պատշաճ բարձրության վրա, տալով քննիչներին դատարան ներկայանալու մեկ ժամ ժամանակ»:

Defeated authorities grasp at any straw – “I Have the Honor” headquarter representative
A number of staff members of “I Have the Honor” headquarters, including Gor Sedrakyan, included in the election list were arrested on June 19, representative of the headquarter Davit Harutyunyan said in a statement.
“The body that made the decision to arrest acted absolutely illegally and in Gor Sedrakyan’s case committed crime under Article 309 of RA Criminal Code,” Harutyunyan said in the statement.
He stressed that the steps taken by the authorities who appeared in agony are aimed at impeding the activity of the opposition on the election day.
“Naturally, the mentioned illegality has been appealed in accordance with the law, but the investigators did not show up reasoning with being busy, though 7-8 investigators are engaged in the group,” Harutyunyan said, adding that they even petitioned to postpone the court session till 11pm to continue keeping the representatives of the headquarters behind the bars.
“The abovementioned comes to prove once again that the defeated authorities are “grasping at any straw,”” he said, adding that despite pressures the court was at its height and gave investigators an hour to appear in the court.