Տեղի ունեցավ այն, ինչ և կանխատեսվում էր. Փաշինյան (Տեսանյութ)
ՀՀ քաղաքացին խոսեց և կայացրեց իր որոշումը, և այս որոշման բովանդակությունը պարզ է, այն ձևակերպվել է դեռևս նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության շտաբում հայտարարեց վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշեց, որ տեղի ունեցավ այն, ինչ և կանխատեսվում էր։
«Կանխատեսվում էր, որ ՀՀ քաղաքացին այս ընտրություններում անխուսափելիորեն հաղթելու է», - նշեց Փաշինյանը։
Փաշինյանն ասաց, որ հանրային և ազգային միասնությունը վերականգնելու ժամանակն է։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, ԿԸՀ նախնական տվյալներով, ստացել է ընտրողների ձայների 58 տոկոսը, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորախ «Հայաստան» դաշինքը՝ 18 տոկոս։

What was predicted happened – Armenia's citizen made the decision: Nikol Pashinyan
The Armenia citizen spoke and made his/her decision and the content of this decision is clear, it has been formulated still during the campaign, Armenia’s acting Prime Minister Nikol Pashinyan stated at the Civil Contract party headquarter.
He noted that what was predicted happened.
“It was predicted that the citizen of Armenia will unavoidably win in these elections,” Pashinyan noted, adding that it is time to restore the national unity.
According to the CEC information, Civil Contract party received 58% of the votes, Robert Kocharyan’s bloc – 18%.