Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային  հիվանդության 5  դեպք
Հունիսի 21-ին կատարվել է 91 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային  հիվանդության 5  դեպք:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 13 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 8619 քաղաքացու հետազոտություն, որից 895-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2779 դեպք: Կատարվել է  26 071 թեստավորում:

В Арцахе 21 июня проведен 91 тест на коронавирус, в республике выявлено 5 новых случаев заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 13 человек с диагнозом COVID-19, пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 8619 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 895 граждан зарегистрирован положительный результат.
В целом, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 2779. В Арцахе проведен 26 071 тест на коронавирус.