Չգիտենք՝ ինչ արդյունք կունենայինք, եթե երեք նախագահները միավորվեին. Արթուր Վանեցյան (Տեսանյութ)
Ի՞նչ արդյունք կունենայինք, եթե երեք նախագահները միավորվեին՝ չգիտենք, չեն միավորվել, չենք կարող հիմա ենթադրություններով խոսել, պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին՝ լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Պատիվ ունեմ» դաշինքի առաջնորդ Արթուր Վանեցյանը:
«Սխալներ ունեցել են բոլորը, որ այսօր նման արդյունքներ ունենք: Պետք է հասկանանք՝ ինչպես շարունակել, որպեսզի ուղղենք այդ սխալները և կարողանանք գտնել լուծումներ», - նշեց նա:
Վանեցյանի խոսքով, բազմաթիվ հարցեր կան, որոնց լուծումն այս ընտրությունների արդյունքում չեն ստացվել, առավել ևս չեն լեգիտիմացվել Նիկոլ Փաշինյանի ու նրա իշխանության կողմից արված սխալները.
«Դրանք կան, շարունակում են մնալ օրակարգում»:
Դաշինքի առաջնորդը նաև բարձրաձայնեց, որ իքնը Հայաստանից որևէ տեղ չի գնալու: Շարունակելու է ապրել ՀՀ-ում և անելու է ամեն ինչ, որ ՀՀ-ն լինի հզոր ու ինքնիշխան:

Мы не знаем, какой результат имели бы в случае объединения трех президентов – Артур Ванецян
«Мы не знаем, какой результат имели бы в случае объединения трех президентов: они не объединились и сейчас мы не можем делать предположения», - заявил сегодня на пресс-конференции руководитель блока «Честь имею», председатель партии «Отечество» Артур Ванецян, отвечая на вопрос корреспондента Aysor.am.
«Ошибки были у всех, поэтому сейчас мы имеем такие результаты. Мы должны понять, как продолжать, чтобы исправить эти ошибки и суметь найти решения», - отметил он.
По словам Ванецяна, есть многочисленные вопросы, которые не удалось решить в результате этих выборов, тем более не легитимированы допущенные Николом Пашиняном и его командой ошибки.
«Они продолжают оставаться на повестке», - сказал он.
Лидер блока «Честь имею» также отметил, что не собирается уезжать из Армении. Он продолжит жить в Армении и делать все, чтобы Армения стала сильной и суверенной.