Քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու պահանջով «Հայաստան» դաշինքը մինչև հուլիսի 2-ը կդիմի ՍԴ
«Հայաստան» դաշինքը քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու պահանջով մինչև հուլիսի 2-ը կդիմի Սահմանադրական դատարան, ֆեյսբուքյան էջում գրել է «Հայաստան» դաշինքի անդամ, փաստաբան Ռոբերտ Հայրապետյանը:
«Հաշվի առնելով անձնագրերի, զինվորների, շրջիկ խմբերի մասով ձեռք բերված մի շարք փաստական հանգամանքները, գործ ունենք շուրջ 200.000 քվեի հետ, ինչն ընտրությունների ելքի վրա էական ազդեցություն ունեցող թիվ է: Նախապատրաստական փուլում գտնվող դիմումում ներկայացված կլինեն նաև ԿԸՀ դիմումում ներկայացված մի շարք ընտրակեղծիքներ, որոնք, ցավոք, ԿԸՀ կողմից համակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ չուսումնասիրվեցին», - նշել է նա:

Блок «Армения» до 2 июля обратится в КС с требованием признать недействительными итоги голосования
Блок «Армения» до 2 июля обратиться в Конституционный суд с требованием признать недействительными итоги голосования, написал на своей странице в Facebook член блока «Армения», адвокат Рубен Айрапетян.
«Учитывая ряд фактических обстоятельств, касающихся паспортов, солдат, мобильных групп, мы имеем дело с порядка 200.000 голосами, что является цифрой, имеющей существенное влияние на исход выборов. В заявлении, находящемся на подготовительном этапе, будет представлен также ряд представленных в заявлении ЦИК фальсификаций, которые, к сожалению, не были полностью, объективно и многосторонне изучены ЦИК», - отметил он.