«Հրապարակ». Նաիրա Զոհրաբյանը մեդիահոլդինգ է հիմնում
«Մեր տեղեկություններով՝ նախկին լրագրող Նաիրա Զոհրաբյանը որոշել է վերադառնալ ակունքներին։ Նա ծրագրում է մեդիահոլդինգ հիմնել և առաջիկայում հանդես կգա այդ նոր նախաձեռնությամբ։ ԲՀԿ-ից հեռացած նախկին պատգամավորը մտադիր է լսարանին ներկայանալ իր նախկին կերպարով՝ որպես լրագրող, հիմա՝ նաև որպես խմբագիր։ Նա կարծում է, որ դաշտը հագեցած չէ, և կարելի է կրեատիվ ֆորմատ ստեղծել՝ նոր հոլդինգում կլինի թե՛ առցանց հեռուստատեսություն, թե՛ լրատվական կայք, հիմնականում կաշխատեն ուղիղ եթերների ձևաչափով։ Զոհրաբյանն այժմ խմբագրության տարածքի փնտրտուքի մեջ է։
Նա մեզ հետ զրույցում չհերքեց այս տեղեկությունները՝ նշելով, որ նման հետաքրքիր գաղափար կա, հիմա քննարկումների փուլում են, քննարկում են ձևը, ասելիքը, մատուցման եղանակը, որպեսզի այն չդառնա շարքային լրատվամիջոց։ Միայն չասաց, թե որտեղից է ֆինանսավորվելու այս հոլդինգը, որը գոնե առաջին շրջանում դժվար թե կարողանա ինքնուրույնաբար իր ծախսերը ծածկել։
Հիշեցնենք, որ իր կենսագրության մի մեծ հատված՝ 8-9 տարի, մինչև պատգամավոր դառնալը, Նաիրա Զոհրաբյանն աշխատել է Նիկոլ Փաշինյանի «Հայկական ժամանակ» օրաթերթում»։

«Грапарак»: Наира Зограбян создает медиахолдинг
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что бывший журналист Наира Зограбян решила вернуться к своей профессии. Она планирует создать медиахолдинг и в ближайшее время выступит с этой новой инициативой. Покинувшая ряды партии «Процветающая Армения» депутат намерена предстать перед аудиторией в своем прежнем образе как журналист, однако теперь в качестве редактора. Она считает, что можно создать новый креативный формат: в новый медиахолдинг будут входить онлайн телевидение и новостной сайт, в основном будут работать в формате прямого эфира. Сейчас Наира Зограбян занята поиском территории.
«В беседе с нами она не опровергла эти сведения, отметив, что есть такая интересная идея, сейчас в стадии обсуждения, обсуждается формат, контент, форма представления, чтобы не стать рядовым СМИ. Однако она не сказала, откуда будет финансироваться этот холдинг, который в начальный период вряд ли сможет самостоятельно покрыть все расходы», - отмечает издание.
Напомним, до того как стать депутатом парламента, Наира Зограбян 8-9 лет работала в принадлежащей Николу Пашиняну газете «Айкакан жаманак».