Արմեն Չարչյանին վիրահատել են
«Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնի ղեկավար, պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանը երեկ բժշկական միջամտության է ենթարկվել, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց նրա փաստաբան Արամ Վարդևանյանը։
«Վիրահատական միջամտություն է տեղի ունեցել սրտի վիճակի ստենտերի ուսումնասիրման նպատակով, ընդհուպ, անեսթեզիայի միջոցով է դա արվել», - ասաց նա։
Վարդևանյանը նշեց, որ առողջական վիճակի նման զարգացումները հաջորդել են Չարչյանի կալանավորման որոշմանը։
«Ես իսկապես հույս ունեմ, որ, ի վերջո, որոշակի սահմաններ կան, որ իրավապահները, քրեական հետապնդման մարմինները չեն անցնի, ես չեմ կարծում, որ առողջական վիճակի քայքայումն է ելակետը որևէ իրավապահ մարմնի», - նշեց Չարչյանի փաստաբանը։
Նշենք, որ ԱԺ 7 պատգամավոր անձնական երաշխավորություն է ներկայացրել՝ միջնորդելով փոխել բժիշկ Արմեն Չարչյանի խափանման միջոց կալանքը։
Ավելի վաղ համացանցում ձայնագրություն էր տարածվել, որում Արմեն Չարչյանը ԲԿ-ի աշխատակիցներին կոչ էր անում պարտադիր մասնակցել ընտրություններին։ Արմեն Չարչյանը ձերբակալվել էր, ապա ազատ արձակվել։
Դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանը բավարարել է ՀՔԾ-ի՝ «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի ղեկավար, պրոֆեսոր Արմեն Չարչյանի նկատմամբ խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ միջնորդությունը: Նա կալանավորվել է մեկ ամսով։

Армен Чарчян прооперирован
Руководитель медицинского центра «Измирлян», профессор Армен Чарчян вчера был подвергнут оперативному вмешательству, сообщил в беседе с журналистами его адвокат Арам Вардеванян.
«Оперативное вмешательство проведено для изучения состояния после стентирования сосудов сердца, под анестезией», - сказал он.
Арам Вардеванян отметил, что ухудшение состояния здоровья последовало после решения об аресте Армена Чарчяна.
«Я действительно надеюсь, что есть какая-то черта, которую не перейдут правоохранители и органы уголовного преследования. Я не думаю, что разрушение здоровья является целью какого-либо правоохранительного органа», - отметил адвокат Армена Чарчяна.
Отметим, что семь депутатов парламента Армении представили личное поручительство и ходатайствовали об изменении меры пресечения в отношении руководителя медицинского центра «Измирлян», профессора Армена Чарчяна.
Напомним, Специальная следственная служба приняла решение о привлечении Армена Чарчяна в качестве обвиняемого. Следователь решил подать ходатайство для избрания ареста в качестве меры пресечения в отношении Армена Чарчяна.
Ранее в социальной сети распространилась запись, в которой Армен Чарчян призывает сотрудников медицинского центра обязательно участвовать в выборах.
Судья Армине Меликсетян удовлетворила ходатайство Специальной следственной службы о применении ареста в качестве меры пресечения в отношении Армена Чарчяна. Он арестован на один месяц.