Ամերիկացին սոուսի պատճառով սպառնում էր պայթեցնել Mc'Donalds-ը
Այովայի բնակիչը սպառնացել է պայթեցնել Mc'Donalds արագ սննդի կետը, քանի որ աշխատակիցները մոռացել են սոուս ավելացնել նրա պատվերի մեջ, հաղորդում է WHP 13-ը՝ վկայակոչելով իրավապահներին:
Ոստիկանության տվյալներով՝ 42-ամյա Ռոբերտ Գոլվիցեր կրտսերը պատվիրել է հավի նագեթսներ, բայց պատվերն ստանալուց հետո սոուս չի գտել դրա մեջ: Դրանից հետո նա զանգահարել է Mc'Donalds և սպառնացել ծեծել ռեստորանի աշխատակցին ու պայթեցնել շենքը:
Սպառնալիքների մասին հաղորդագրություն ստացած իրավապահները հեռախոսով կապվել են տղամարդու հետ, զրույցի ընթացքում նա հաստատել է, որ հայտարարել է ռեստորանը պայթեցնելու մտադրության մասին: Նա ոստիկանության բաժնում հարցաքննության ժամանակ կրկնել է իր ցուցմունքները:
Ներկայումս Գոլվիցերը մեղադրվում է պայթյունի մասին սպառնալիքի կեղծ հաղորդման համար, նա ձերբակալվել է, բայց հետո ազատ է արձակվել գրավի դիմաց:

Американец угрожал взорвать Mc'Donalds из-за соуса
Житель штата Айова угрожал взорвать ресторан быстрого питания Mc'Donalds из-за того, что сотрудники забыли добавить соус в его заказ, сообщает телеканал WHP 13 со ссылкой на правоохранительные органы.
Как заявили в полиции, 42-летний Роберт Голвитцер-младший заказал куриные наггетсы, однако при получении заказа не обнаружил соус. После этого он позвонил в Mc'Donalds и угрожал избить сотрудника ресторана, а также взорвать здание.
Получившие сообщение об угрозах правоохранители связались с мужчиной по телефону, в разговоре он подтвердил, что заявлял о намерении взорвать ресторан. Свои показания он повторил на допросе в отделении полиции.
В настоящее Голвитцер обвиняется в ложном сообщении об угрозе взрыва, он был арестован, однако впоследствии вышел на свободу под залог.