«Ժողովուրդ». Իշխանական խմբակցությունում աժիոտաժ է
««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունում դեռ աժիոտաժ է տիրում: Բանն այն է, որ խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններից հետո ղեկավար կազմից ոչ ոք չի հանդիպել նրանց հետ և չի քննարկել հետագա անելիքները կամ ապագան:
Մեր տեղեկություններով՝ իրավիճակը պատգամավորներին դուր չի գալիս նաև այն պատճառով, որ նրանցից շատերը մամուլից են իմանում, թե ինչ վերադասավորումներ կարող են լինել: Առավել ևս ՀՀ վարչապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը այս ընթացքում հետաքրքրություն չի ցուցաբերել իր խմբակցության նկատմամբ:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տարբեր համարներում գրել էր, թե ովքեր են, օրինակ, ԱԺ նախագահի, փոխնախագահի կամ խմբակցության ղեկավարի հավակնորդները: Օրինակ՝ խմբակցությունում դեմ են, որ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը ղեկավարի ֆրակցիան, քանի որ տարբեր մարդիկ նրա հետ կոնֆլիկտ են ունեցել, Արփի Դավոյանին ևս համաձայն չեն՝ նույն հանգամանքից ելնելով, իսկ ինչ վերաբերում է Հայկ Կոնջորյանին, ապա նրան ճամբարափոխ և անվստահելի են համարում (վերջինս Էդմոն Մարուքյանի սանիկն է, ԼՀԿ-ից է «Իմ քայլ» տեղափոխվել):
Մի խոսքով, չի գտնվել դեռ այն թեկնածուն, որի շուրջ սիրով կհամախմբվեն: Բոլորը շունչները պահած սպասում են, թե երբ Նիկոլ Փաշինյանը կգա և կհանդիպի իրենց: Նշենք, որ կադրային հարցերը քննարկվում են բացառապես ՔՊ վարչությունում՝ հնարավորինս սեղմ շրջապատում»։

«Жоховурд»: В правящей фракции царит ажиотаж
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что в парламентской фракции «Мой шаг» все еще царит ажиотаж. Дело в том, что после внеочередных парламентских выборов никто из руководящего состава не встретился с ними и не обсудил дальнейшие действия и будущее.
«По нашим сведениям, эта ситуация не нравится депутатам по той причине, что многие из них из СМИ узнают о кадровых перестановках. Пока не проявляет интереса к своей фракции также и.о. премьер-министра Никол Пашинян.
Мы уже писали о претендентах на должности спикера парламента, вице-спикера или руководителя фракции. Например, во фракции против того, чтобы фракцией руководил бывший министр здравоохранения Арсен Торосян, поскольку у многих с ним был конфликт. Не согласны также с кандидатурой Арпи Давоян, исходя из того же обстоятельства. Что касается Айка Конджояна, то его считают сменившим лагерь и ненадежным (он – крестник Эдмона Марукяна и перешел во фракцию «Мой шаг» из «Светлой Армении»).
Одним словом, пока не найден кандидат, вокруг которого могут консолидироваться депутаты. Все, затаив дыхание ждут, когда Никол Пашинян встретится с ними. Отметим, что кадровые вопросы обсуждаются исключительно в правлении партии «Гражданский договор», в узком кругу», - пишет газета.