«Փաստ». Մարզերում իշխանության ներկայացուցիչներն իրենց համար աշխատած մարդկանց համար տարբեր ֆորմատների հացկերույթներ են կազմակերպում
03/07/2021 09:13
«Այս օրերին բավական ակտիվ հետընտրական «շարժի» մեջ են իշխանության մարզային պատգամավորներն ու իշխանական ուժի մարզային ներկայացուցիչները։ Տեղերից պարբերաբար տեղեկություններ ենք ստանում, որ մարզային «կերուխումներն» ու երեկոյան «փարթիները» շարունակվում են ամենօրյա ռեժիմով։
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, այս օրերին ՀՀ գրեթե բոլոր մարզերում իշխանության ներկայացուցիչները տարբեր ֆորմատների հացկերույթներ են կազմակերպում՝ «հացի սեղանների» շուրջ շնորհակալություն հայտնելով իրենց համար աշխատած մարդկանց։
Ընդ որում, «շնորհակալության» արժանացող շրջանակները տարբեր են. մի օր՝ երիտասարդներ, հաջորդ օրը՝ ինչ-որ ոլորտի, մեկ այլ օր՝ ուրիշ ոլորտի ներկայացուցիչներ, ու այդպես շարունակ»։

«Паст»: Представители власти организуют в областях банкеты для людей, которые способствовали их победе
03/07/2021 11:33
Газета «Паст» пишет, что представители правящей силы и депутаты правящей фракции в эти дни занимаются в областях довольно интересной поствыборной деятельностью. Как отмечает издание, в областях в каждодневном режиме продолжаются «вечеринки» и «пиршества».
«Почти во всех областях представители власти организуют банкеты в разных форматах, таким образом выражая «благодарность» людям, которые работали для них и способствовали их победе.
Причем, благодарности удостаиваются различные круги – как молодежь, так и представители различных сфер», - пишет газета.