Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 2 դեպք
Հուլիսի 2-ին կատարվել է 48 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2 դեպք։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 11 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 9074 քաղաքացու հետազոտություն, որից 925-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2907 դեպք: Կատարվել է 27026 թեստավորում:

В Арцахе выявили два случая заражения коронавирусом
В Арцахе 2 июля проведены 48 тестов на коронавирус, в республике выявлено два новых случая заражения коронавирусом.
Как сообщает министерство здравоохранения Республики Арцах, в данный момент стационарное лечение проходят 11 человек с диагнозом COVID-19, пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 9074 граждан для выявления коронавирусной инфекции, у 925 граждан зарегистрирован положительный результат.
В целом, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 2907. В Арцахе проведено 27026 тестов на коронавирус.