«Ժողովուրդ». ՊՆ-ում բավականին լուրջ են տրամադրված Խաչատուրովների դեմ
Առաջիկայում լրանում է 3-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար, գեներալ-մայոր Գրիգորի Խաչատուրովի պայմանագրի ժամկետը, և վերջինիս զինվորական ընկերները սպասում են ՊՆ-ի որոշմանը, թե նրա հետ նախարարությունը նոր պայմանագիր կկնքի, որպեսզի շարունակի ծառայությունը բանակում, թե ոչ:
Խաչատուրովի զինվորական ընկերները մտահոգված են՝ եթե ՊՆ-ն նրա հետ նոր պայմանագիր չկնքի, ապա բանակը լուրջ զինվորականի կկորցնի: Անձամբ Խաչատուրովն իր մտերիմ մարդկանց ասել է, որ ո՛չ տարիքային, ո՛չ էլ այլ խնդիր չունի և պատրաստ է շարունակել ծառայությունը, իսկ մնացածն էլ իր որոշելիքը չէ, այլ ՊՆ-ի, իսկ ավելի կոնկրետ՝ ԳՇ պետ Արտակ Դավթյանը պետք է որոշում կայացնի: ՊՆ-ում, հաշվի առնելով վերջին գործընթացները, բավականին լուրջ են տրամադրված. բանակը պետք է ազատվի խաչատուրովներից:
Բացի այդ, երբ ԶՈւ գլխավոր շտաբը փետրվարի 25-ին պահանջեց Փաշինյանի հրաժարականը, պահանջի տակ ստորագրել էր նաև Գրիգորի Խաչատուրովը, այնուհետև՝ մարտի 10-ին, Գրիգորի Խաչատուրովը հայտարարություն էր տարածել՝ շեշտելով, որ կրկին պահանջում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը։
ՊՆ-ից մեզ հասած լուրերի համաձայն՝ Խաչատուրովը կարժանանա ՀՀ ԶՈՒ ՀՕՊ զորքերի պետ-վարչության պետ Արմեն Վարդանյանի և Իշխան Մաթևոսյանի ճակատագրին, այսինքն՝ ստիպված կլինի լքել բանակը: Նրանց հետ նոր պայմանագիր չկնքվեց»։

«Жоховурд»: В министерстве обороны довольно серьезно настроены против Хачатуровых
Газета «Жоховурд» пишет, что скоро истекает срок договора с командиром 3-го армейского корпуса, генерал-майором Григорием Хачатуровым и его военные друзья ждут решения Минобороны: заключит ли министерство с ним новый контракт или нет.
«Военные друзья Хачатурова обеспокоены, если Минобороны не заключит с ним новый договор, то армия потеряет серьезного военного. Сам Хачатуров сказал своим близким, что у него нет ни проблем с возрастом, ни других проблем, и он готов продолжить службу, а остальное уже должны решить в министерстве обороны, а конкретнее решение должен принять начальник ГШ Артак Давтян. Учитывая последние развития, в министерстве обороны настроены довольно серьезно: армия должна избавиться от Хачатуровых.
Кроме того, когда Генштаб ВС 25 февраля потребовал отставки Пашиняна, Григорий Хачатуров также подписался под требованием, затем 10 марта Григорий Хачатуров распространил заявление, отметив, что снова требует отставки премьер-министра Никола Пашиняна.
По нашим сведениям, Григорий Хачатуров удостоится судьбы начальника инженерными войсками ВС Армении и начальника управления войсками ПВО Ишхана Матевосяна и Армена Варданяна, то есть вынужден будет уйти из армии. С ними также не был заключен новый договор», - пишет газета.