Իրաքում ԱՄՆ դեսպանատան շենքում տագնապի ազդանշաններ են միացել
Տագնապի ազդանշաններ են միացել Իրաքի մայրաքաղաքում ԱՄՆ դեսպանատանը: Այս մասին հայտնել է AlHadath հեռուստաալիքը՝ հղում անելով աղբյուրներին:
Նրանց տեղեկությամբ՝ շչակները գործի են դրվել այն բանից հետո, երբ անհայտ անձինք փորձել են հրթիռակոծել Բաղդադի կենտրոնում հատուկ պահպանվող «կանաչ գոտին», որտեղ գտնվում են մի շարք կառավարական շենքեր և օտարերկրյա դիվանագիտական ներկայացուցչություններ, մասնավորապես՝ ամերիկյան դեսպանատունը:
Բացի այդ, ականատեսները հայտնում են, որ տարածքի մոտակայքում խոցվել է անօդաչու սարք: Զոհերի և ավերածությունների մասին տեղեկություններ չեն հաղորդվում:

Сирены тревоги сработали в здании посольства США в Ираке
Сирены тревоги сработали в ночь на вторник в здании посольства США в столице Ирака. Об этом сообщил телеканал AlHadath со ссылкой на источники.
По их информации, сирены сработали после того, как неизвестными была совершена попытка ракетного обстрела особо охраняемой в центре Багдада «зеленой зоны», где расположен ряд правительственных зданий и иностранных дипмиссий, в частности американское посольство.
Помимо этого, очевидцы сообщают о сбитом неподалеку от этого района беспилотнике. О жертвах и разрушениях информации не поступало.