Ադրբեջանի հետ սահմանին ունենք մշտական մտահոգության օջախ. Փաշինյանը՝ Պուտինին
Հայաստանի վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվայում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանը հայտարարել է Ադրբեջանի հետ սահմանին անկայուն իրավիճակի մասին:
«Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանին այնքան էլ կայուն չէ: Այստեղ արդեն երկու ամիս անընդհատ մտահոգության օջախ ունենք», - ասել է Փաշինյանը:
Նա նշել է, որ Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակը կայուն է՝ ռուս խաղաղապահների տեղակայումից հետո:
«Բայց ժամանակ առ ժամանակ կան անհանգստության որոշ օջախներ, և այսօր ես ուզում եմ կիսվել գնահատականներով, թե ինչու և ինչպես է դա տեղի ունենում: Ռազմագերիների հարցը դեռ ամբողջությամբ լուծված չէ», - նշել է Փաշինյանը:

Concerns always exist on border with Azerbaijan - Pashinyan to Putin
Armenia's acting prime minister Nikol Pashinyan stated in Moscow at the meeting with Russian president Vladimir Putin that the situation on the Armenian-Azerbaijani border is not stable.
"It is not so stable on the border of Armenia and Azerbaijan. For already two months we permanently have hotbed of concern there," Pashinyan said.
He noted that the situation in Nagorno Karabakh is stable after deployment of Russian peacekeepers.
"But from time to time there are some hotbeds of concern and today I want to share with my assessments on why it happens. The issue of prisoners of war has not been settled completely," Pashinyan said.