Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժել է Արմեն Չարչյանի պաշտպանների կողմից ներկայացված վերաքննիչ բողոքը
Վերաքննիչ քրեական դատարանը, Լուսինե Աբգարյանի նախագահությամբ, մերժել է «Իզմիլյան» Բկ ղեկավար Արմեն Չարչյանի պաշտպանների կողմից ներկայացված վերաքննիչ բողոքը։
«Մերժեց բավականին դողդողացող ձայնով, ամեն ինչն էլ հասկանալի է, բաց իրավաչափ չէ։ Բոլոր դեպքերում մենք եկել էինք դատարան՝ արդարադատության ակնկալիքով։ Կարծում էինք, որ այստեղ իրավաբանություն տեսնելու էինք, բայց ցավոք, չտեսանք։ Հերթական անգամ քաղաքական հետապնդման ագրեսիվ դրսևորման դեպքում ունեցանք կալանավորման ֆետիշացումը», - դատարանի բակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Չարչյանի շահերի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։
Նա ասաց՝ որքան էլ ճնշումներն ու ապօրինությունները շարունակվեն, Արմեն Չարչյանը լինելու է ազատության մեջ։

Апелляционный уголовный суд отклонил жалобу адвокатов Армена Чарчяна
Апелляционный уголовный суд Армении под председательством Лусине Абгарян отклонил апелляционную жалобу адвокатов руководителя медицинского центра «Измирлян» Армена Чарчяна.
«Судья отклонила с дрожью в голосе. Все понятно, но не правомерно. Во всех случаях мы пришли в суд за правосудием. Мы думали, что увидим здесь юриспруденцию, но, к сожалению, не увидели. В очередной раз мы имеем фетишизацию ареста в случае агрессивного политического преследования», - заявил в беседе с журналистами адвокат Армена Чарчяна Арам Вардеванян.
Вместе с тем он отметил, что сколько бы ни продолжалось давление и беззаконие, Армен Чарчян выйдет на свободу.