Արայիկ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագիր թվայնացման խորհուրդ ստեղծելու մասին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Արցախի Հանրապետության պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման համակարգերի և տնտեսության թվայնացումն ու թվային հմտությունների զարգացումը խթանելու նպատակով ստեղծվել է Թվայնացման խորհուրդ։
Նախագահի հրամանագրով հաստատվել է նաև Թվայնացման խորհրդի աշխատակարգն ու անհատական կազմը՝ ԱՀ պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանի նախագահությամբ։
Երկրի ղեկավարի մեկ այլ հրամանագրով՝ ստեղծվել է ԱՀ նախագահի աշխատակազմի «Թվայնացման գործակալություն» առանձնացված ստորաբաժանումը, որի ղեկավար է նշանակվել Արսեն Եղիյանը։

Президент Араик Арутюнян подписал указ о создании Совета по вопросам цифровизации
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал указ, согласно которому с целью стимулирования процесса цифровизации систем государственного управления, местного самоуправления и экономики, а также развития цифровых навыков создан Совет по вопросам цифровизации, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Указом президента утвержден также порядок деятельности и состав Совета по цифровизации, который возглавляет государственный министр Арцаха Артак Бегларян.
Другим указом президента, создано отдельное подразделение «Агентство по цифровизации» аппарата президента, руководителем которого назначен Арсен Егиян.