Դատական համակարգից ներքին դիմադրություն չեմ տեսնում. Ռուստամ Բադասյան
Երազանքների դատարանը բարեվարք, պրոֆեսիոնալ դատավորներից կազմված դատարանն է, որտեղ կա բարձր հանրային վստահություն դատական  ակտերի նկատմամբ, պատասխանելով Aysor.am-ի հարցին՝ ասաց արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Ռուստամ Բադասյանը։
Կառավարության այսօրվա նիստին վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, թե «թարմ ուժեր կներգրավենք դատական համակարգ՝ ստանալով մեր երազանքների դատական համակարգը»։
Հարցին՝ ե՞րբ են հեռանալու այն  դատավորները, ովքեր խախտումներով են աշխատել, Բադասյանն ասաց, թե կարգապահական վարույթները կան, հասանելի են, երբ կլինեն այլ պրոցեսներ, հայտնի կլինեն։
Նախարարի պաշտոնակատարի խոսքով՝ դատական համակարգում պետք է անպայման հայտնվեն նոր դատավորներ։
Հարցին՝ դատական համակարգի կողմից ներքին դիմադրություն կա՞, Բադասյանն արձագանքեց. «Ես այս պահին որևէ ներքին դիմադրություն չեմ տեսնում ու դրա պոտենցիալը չեմ տեսնում»։

Я не вижу внутреннего сопротивления в судебной системе – Рустам Бадасян
Суд нашей мечты – это суд, состоящий из добропорядочных, профессиональных судей, где есть высокое общественное доверие к судебным актам, заявил сегодня и.о. министра юстиции Рустам Бадасян, отвечая на вопрос корреспондента Aysor.am.
Сегодня на заседании правительства и.о. премьер-министра Никол Пашинян заявил, что «в судебную систему будут привлечены свежие силы, получив, наконец, судебную систему нашей мечты».
На вопрос, когда уйдут судьи, которые допустили нарушения в своей работе, Рустам Бадасян ответил, что есть дисциплинарные производства, они доступны, будет известно, когда начнутся процессы.
По словам и.о. министра юстиции, в судебной системе обязательно должны появиться новые судьи.
На вопрос, есть ли в судебной системе внутреннее сопротивление, Рустам Бадасян заявил: «В данный момент я не вижу никакого внутреннего сопротивления, не вижу потенциала для этого».