Քաջարանի քաղաքապետ Մանվել Փարամազյանը երկու ամսով կալանավորվեց
Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարեց Քաջարանի համայնքապետ Մանվել Փարամազյանին կալանավորելու միջնորդությունը։
Փարամազյանը կալանավորվեց երկու ամիս ժամկետով։
Հիշեցնենք, որ 2021 թվականի հուլիսի 8-ին՝ ժամը 11.15-ին, Քաջարան համայնքի ղեկավար Մանվել Փարամուզյանը Քաջարան քաղաքից բերման էր ենթարկվել Երևան՝ ՀՀ ԱԱԾ Քննչական դեպարտամենտ:
Փարամազյանի փաստաբան Լուսինե Սահակյանը հայտնել էր, որ Քննչական դեպարտամենտ Մանվել Փարամազյանը ներկայացվել է արդեն հուլիսի 9-ին՝ ժամը 01.24-ին, երբ և կազմվել է նրան ձերբակալելու մասին արձանագրությունը:
Մանվել Փարամազյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 38-178-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասով և 154.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:
«Առաջադրված մեղադրանքները Մանվել Փարամազյանը չի ընդունում, գտնում է, որ այս ամենը իր նկատմամբ սանձազերծված քաղաքական հետապնդման շղթայի մի մասն է», - նշել էր փաստաբանը։

Мэр Каджарана Манвел Парамазян арестован на два месяца
Суд общей юрисдикции административных районов Кентрон и Норк Мараш удовлетворил ходатайство об аресте мэра Каджарана Манвела Парамазяна.
Парамазян арестован на два месяца.
Напомним, 8 июля 2021 года, в 11:15, руководитель общины Каджаран Манвел Парамазян был подвергнут приводу в Ереван – в следственный департамент Службы национальной безопасности.
Адвокат Манвела Парамазяна Лусине Сааакян сообщила, что Манвел Парамазян был доставлен в следственный департамент уже 9 июня, в 01:24, когда и был составлен протокол о его аресте.
Манвелу Парамазяну предъявлено обвинение по ч. 3 ст. 38-178, ч. 4 ст. 311 и ч. 2 ст. 154.2 Уголовного кодекса Армении.
«Манвел Парамазян не согласен с предъявленным ему обвинением и считает, что все это является частью цепочки развязанного против него политического преследования», - отметила адвокат.