Հայթիում ձերբակալվել է նախագահի սպանության հավանական կազմակերպիչներից մեկը
Հայիթիի իշխանությունները հայտարարել են նախագահ Ժովենել Մոիզի սպանության ենթադրյալ կազմակերպիչներից մեկի ձերբակալման մասին, հայտնում է Acento-ն՝ վկայակոչելով Ազգային ոստիկանության գլխավոր տնօրեն Լեոն Շառլին:
«Երբ հանցագործների առաջխաղացումը կասեցվել է, առաջինը, ում զանգահարել են, Էմանուել Սանոնն էր», - ասել է Շառլը:
Ոստիկանապետի խոսքով՝ հանցագործության դրդապատճառները քաղաքական են եղել: Իրավապահ մարմինները փնտրում են ևս երկու ենթադրյալ կազմակերպիչների, որոնք կապ են ունեցել Սանոնի հետ, նրանց անունները չեն հաղորդվում:

На Гаити задержали одного из возможных организаторов убийства президента
Власти Гаити заявили о задержании одного из предполагаемых организаторов убийства президента Жовенеля Моиза, сообщило издание Acento со ссылкой на генерального директора Национальной полиции Леона Шарля.
«Когда наступление бандитов было остановлено, первым, кому они позвонили, был Эммануэль Санон», — сказал Шарль.
По словам начальника полиции, мотивы преступления были политическими. Сотрудники правоохранительных органов заняты поиском двух других предполагаемых организаторов, контактировавших с Саноном, их имена не разглашаются.