Սյունիքի համայնքների ղեկավարների դեմ սկսած իշխանական արշավն ավելի շատ ահաբեկչություն է հիշեցնում. Տիգրան Աբրահամյան
Սյունիքի համայնքների ղեկավարների դեմ սկսած իշխանական արշավն ավելի շատ ահաբեկչություն է հիշեցնում, քան վրեժ, վենդետա կամ զուտ փոքր մարդու քմահաճույք, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Այսպիսի գործողությունները աններելի են ու աններելի են ոչ այնքան քաղաքական, որքան միջանձնային մակարդակում։
Համարենք, որ սրանց հաջողվի այդ մարդկանց 1, 3, կամ 5 տարվա ազատազրկման ենթարկել, բա հետո՞։
Այս ամենը ներման ենթակա չէ և մի օր գմփալու է, ինչի փլատակների տակ ոչ միայն կապիտուլյանտն է մնալու, այլ իրավապահ մարմինների տարբեր դեմքեր, որոնցից շատերն այդպես էլ չհասկացան, որ զոհասեղանին երկիրն է, մեր պետականությունը», - նշել է Աբրահամյանը։
Նշենք, որ կալանավորվել է Քաջարանի քաղաքապետ Մանվել Փարամազյանը։ Մեղրիի քաղաքապետ Մխիթար Զաքարյանին էլ, որը օրեր առաջ հրաժարական է ներկայացրել, բազմաթիվ դիմակավորված և ինքնաձիգավոր անձինք, ուժ ու բռնություն գործադրելով, պառկեցրել են գետնին, նկարահանել։

Начатая властями кампания против руководителей общин Сюника напоминает больше терроризм – Тигран Абрамян
Начатая против руководителей общин Сюника кампания властей напоминает больше терроризм, чем месть, вендетту или просто каприз маленького человека, написал на своей странице в Facebook эксперт по вопросам безопасности, руководитель аналитического центра «Энакет», Тигран Абрамян.
«Такие действия – непростительны и непростительны не столько на политическом, сколько на межличностном уровне.
Предположим, что им удастся лишить свободы этих людей на 1,3 или 5 лет, а что потом?
Все это не подлежит прощению и когда-нибудь взорвется, а под развалинами останется не только капитулянт, но и различные лица правоохранительной системы, многие из которых так и не поняли, что на жертвенном столе находится страна, наша государственность», - отметил Тигран Абрамян.
Отметим, что мэр Каджарана Манвел Парамазян арестован. Люди в масках и с автоматами, применив несоразмерную силу и насилие, уложили на землю мэра Мегри Мхитара Закаряна, который несколько дней назад подал в отставку.