Նիկոլ Փաշինյանը վարչապետ չի ընտրվել ժողովրդի կողմից. Արամ Վարդևանյան
«Հայաստան» դաշիքնի պաշտոնական ներկայացուցիչ Արամ Վարդևանյանն ասաց, որ հայ ժողովոուրդը 2018-ին ընտրել է ոչ թե վարչապետ, այլ՝ կուսակցությունների մեջ իրենց համար նախընտրելի կուսակցությանը։
Նրա խոսքով՝ այդ մեծամասնությունը կազմող խմբակցությունը կարող էր ցանկացած անձի առաջարկել վարչապետի պաշտոնում, որը կհամապատասխաներ Սահմանադրությամբ ներկայացված պահանջներին։
Վարդևանյանը հայտարարեց, թե Նիկոլ Փաշինյանը վարչապետ չի ընտրվել ժողովրդի կողմից։
«Նիկոլ Փաշինյանը վարչապետ նշանակվել է Հանրապետության նախագահի կողմից՝ հաշվի առնելով մեծամասնություն կազմող խմբակցության առաջարկությունը», - ասաց Վարդևանյանը։

Народ не избирал Никола Пашиняна премьер-министром – Арам Вардеванян
Официальный представитель блока «Армения» Арам Вардеванян заявил, что армянский народ в 2018 году избрал не премьер-министра, а предпочтительную партию среди политических сил страны.
По его словам, составляющая в парламенте большинство фракция могла выдвинуть на пост премьер-министра любого человека, который соответствовал бы требованиям Конституции Армении.
Арам Вардеванян отметил, что народ не избирал Никола Пашиняна премьер-министром.
«Никол Пашинян назначен премьер-министром президентом республики, учитывая предложение составляющей большинство фракции», - сказал Арам Вардеванян.