Կորել է կապը ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողի և վարորդի հետ. քննարկվում է նրանց՝ ադրբեջանական տարածքում հայտնվելու հավանականությունը. ՊՆ
14/07/2021 15:37
Հուլիսի 14-ի լուսադեմին, մառախուղի պայմաններում, ամրակցված զինվորական ավտոմեքենայով ծառայողական պարտականությունները կատարելու ընթացքում կորել է կապը Հայաստանի Հանրապետության հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ՀՀ ԶՈՒ N զորամասի զինծառայող Արթուր Նալբանդյանի և վարորդ Արամայիս Տոռոզյանի հետ, հաղորդում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
«Անմիջապես մեկնարկել են որոնողա-փրկարարական աշխատանքներ, որոնք դեռևս արդյունք չեն տվել։
Ռուսական կողմի միջնորդությամբ, Ադրբեջանի ԶՈՒ ներկայացուցիչների հետ քննարկվում է Ա. Նալբանդյանի և Ա. Տոռոզյանի՝ ադրբեջանական տարածքում հայտնվելու հավանականությունը։
Հավելենք` Արթուր Նալբանդյանն ու Արամայիս Տոռոզյանը եղել են առանց զենքի», - ասված է ՊՆ հաղորդագրությունում։

Пропала связь с двумя военнослужащими ВС Армении: рассматривается вероятность их нахождения на территории Азербайджана – Минобороны
Министерство обороны Армении сообщает о пропаже двух военнослужащих ВС Армении на юго-восточном направлении границы республики в Сюникской области.
«На рассвете 14 июля, в условиях тумана, пропала связь с военнослужащими дислоцированной в юго-западном направлении N-ской воинской части ВС Армении Артуром Налбандяном и Арамаисом Торозяном, выполнявшими служебные обязанности на военном автомобиле, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Сразу начались поисково-спасательные работы, которые пока не дали результатов.
При посредничестве российской стороны с представителями ВС Азербайджана обсуждается вероятность нахождения А.Налбандяна и А.Торозяна на азербайджанской территории», - говорится в сообщении министерства обороны.