Ընտրությունների արդյունքները վիճարկելու վերաբերյալ միավորված գործի դատաքննությունն ավարտվեց. ՍԴ-ն հեռացավ խորհրդակցական սենյակ
14/07/2021 14:56
Սահմանադրական դատարանն ավարտեց 2021 թվականի հունիսի 20-ի արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները վիճարկելու վերաբերյալ միավորված գործի դատաքննությունը:
Կողմերն այսօր հանդես եկան եզրափակիչ ելույթներով։
Կողմերի եզրափակիչ ելույթներից հետո նախագահողը հայտարարում է գործի քննության ավարտի մասին։
«Ես այս պահին հայտարարում եմ սույն գործի քննության ավարտի մասին, դատարանը հեռանում է խորհրդակցությունների սենյակ՝ գործով որոշում կայացնելու համար», - հայտարարեց ՍԴ նախագահ Արման Դիլանյանը։
Նա նշեց, որ որոշման հրապարակման մասին առնվազն երկու ժամ առաջ տեղյակ կպահվի։
Հիշեցնենք՝ ընտրությունների արդյունքները ՍԴ-ում վիճարկել է 4 քաղաքական ուժ՝ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» դաշինքները, «Զարթոնք» և «Հայոց հայրենիք» կուսակցությունները:

CC leaves for consultation room to make ruling on election results' disputing case
Constitutional Court of Armenia finished the examination of the united case disputing the results of June 20 snap parliamentary elections in Armenia.
Today the sides delivered concluding speeches after which the chairing judge stated about the end of the examination of the case.
"I know state about the end of the examination of the case, the court heads to consultation room to make the decision over the case," CC judge Arman Dilanyan stated.
He noted that they will inform about publicizing the ruling two hours before.
Four political forces – "Armenia" and "I Have Honor" blocs, Zartonk and Armenian Homeland parties – are disputing the results of the elections in the CC.