Հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում Ադրբեջանը կրակ է բացել. հայ զինվոր է զոհվել
Հուլիսի 14-ի առավոտյան 10:30-ի սահմաններում միջադեպ է գրանցվել հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում:
Ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները, մարտական դիրքերի առաջխաղացման նպատակով, փորձել են ինժեներական տեխնիկայի կիրառմամբ ամրաշինական աշխատանքներ իրականացնել, հաղորդում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
Հայկական կողմի՝ նշված աշխատանքները դադարեցնելուն միտված հակազդող գործողություններից հետո ադրբեջանցի զինծառայողները նշանառու կրակ են բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Ծավալված փոխհրաձգության հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ԶՈՒ զինծառայող: Կորուստներ ունի նաև ադրբեջանական կողմը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խստիվ դատապարտում է ադրբեջանական կողմի հերթական սադրանքը և նախազգուշացնում, որ դրանք արժանանալու են կոշտ հակազդման: Իրադրության հետագա սրման ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:

Армянский военнослужащий погиб в результате обстрела ВС Азербайджана на участке Ерасха
Утром 14 июля, около 10:30, на армяно-азербайджанской границе в районе Ерасха был зафиксирован инцидент.
Подразделения ВС Азербайджана пытались провести инженерные работы для продвижения позиций, сообщает министерство обороны Армении.
Армянская сторона предприняла ряд мер, направленных на прекращение действий противника, после чего азербайджанские военнослужащие открыли прицельный огонь в направлении армянских позиций. В результате перестрелки смертельное ранение получил армянский военнослужащий. Потери есть также у азербайджанской стороны.
Минобороны Армении строго осуждает очередную провокацию азербайджанской стороны и предупреждает, что подобные шаги будут удостоены жесткого противодействия. Всю ответственность за дальнейшее обострение ситуации несет военно-политическое руководство Азербайджана.