Մինչ օրս Հայաստանն Ադրբեջանից վերադարձրել է 104 գերի. Փաշինյան
Կառավարության այսօրվա նիստին վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ մինչ օրս Հայաստանն Ադրբեջանից վերադարձրել է 104 գերի:
«Մենք շարունակելու ենք աշխատել մեր բոլոր ռազմագերիների ուղղությամբ, Ղարաբաղի հարցի համապարփակ կարգավորման, սահմանների սահմանազատման ու սահամանգծման աշխատանանքերը, տարածաշրջանային կոմունիկացիենրի բացումը եղել են, կան ու լինելու են մեր առաջնահերթությունների շարքում», - ասաց նա:
Փաշինյանի խոսքով՝ Ադրբեջանը ոչ միայն խախտում է նոյեմբերի 9-ի հայտարարությունը, այլ նաև փորձում է խաթարել հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությամբ ամրագրված տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների ապաշարջափակման գործընթացը, ինչպես նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ապրիլի 13-ի հայտարարությամբ նախատեսված խաղաղ բանակցություներն ու տարածաշրջանային կայունությունն ընդհանրապես:

До сих пор из Азербайджана в Армению вернулись 104 армянских пленных – Никол Пашинян
И.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян заявил сегодня на заседании правительства, по сей день в Армению из Азербайджана вернулись 104 армянских пленных.
«Мы продолжим работать в направлении возвращения всех наших пленных. Вопросы всеобъемлющего урегулирования карабахского конфликта, делимитации и демаркации границ, открытия региональных коммуникаций были и остаются в числе наших приоритетов», - сказал Пашинян.
По его словам, Азербайджан не только нарушает трехстороннее заявление от 9 ноября, но и пытается нарушить процесс деблокады региональных инфраструктур, закрепленный в трехстороннем заявлении от 11 января, а также предусмотренные в заявление сопредседателей Минской группы ОБСЕ от 13 апреля мирные переговоры и региональную стабильность в целом.