Մինչ օրս Հայաստանն Ադրբեջանից վերադարձրել է 104 գերի. Փաշինյան
Կառավարության այսօրվա նիստին վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ մինչ օրս Հայաստանն Ադրբեջանից վերադարձրել է 104 գերի:
«Մենք շարունակելու ենք աշխատել մեր բոլոր ռազմագերիների ուղղությամբ, Ղարաբաղի հարցի համապարփակ կարգավորման, սահմանների սահմանազատման ու սահամանգծման աշխատանանքերը, տարածաշրջանային կոմունիկացիենրի բացումը եղել են, կան ու լինելու են մեր առաջնահերթությունների շարքում», - ասաց նա:
Փաշինյանի խոսքով՝ Ադրբեջանը ոչ միայն խախտում է նոյեմբերի 9-ի հայտարարությունը, այլ նաև փորձում է խաթարել հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությամբ ամրագրված տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների ապաշարջափակման գործընթացը, ինչպես նաև ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ապրիլի 13-ի հայտարարությամբ նախատեսված խաղաղ բանակցություներն ու տարածաշրջանային կայունությունն ընդհանրապես:

So far 104 detainees returned to Armenia from Azerbaijan – acting PM
Armenia’s acting Prime Minister Nikol Pashinyan stated at the cabinet sitting today that by now 104 detainees returned to Armenia from Azerbaijan.
“We will continue working in this direction. The issues of comprehensive settlement of the Nagorno Karabakh conflict, delimitation and demarcation of borders, opening of regional communications were and are among our priorities,” Pashinyan said.
He added that Azerbaijan not only breaches November 9 statement provisions but is also trying to undermine the process of unblocking the regional infrastructures fixed in the January 11 trilateral statement.