«Հրապարակ». Հիմա էլ պատգամավորների «ձեռքի ծախսի փողն» են հնգապատկում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այսօր խորհրդարանն արտահերթ նիստ է հրավիրել, որի օրակարգում ընդգրկված է նաև մի աղմկահարույց նախագիծ՝ իմքայլական Վիկտոր Ենգիբարյանի նախաձեռնությամբ։ Ենգիբարյանն առաջարկում է պատգամավորի գործունեության համար սահմանված ամսական 50 հազար դրամ փոխհատուցումը հնգապատկել՝ դարձնելով 250 հազար դրամ։
Փաստորեն, մեր երկրում ամենակարիքավոր խավը պատգամավորներն են, նրանց չեն բավարարում ստացած 600 հազարից մինչև 1 միլիոնի հասնող աշխատավարձերը, գումարած դրանց 30 տոկոսի չափով ամսական պարգևավճարները, հիմա էլ իրենց «ձեռքի ծախսի փողն» են հնգապատկում. պատգամավորների շրջանում ամսական 50 հազար դրամն ընդունված է «ձեռի փող» ասել։
Ի դեպ, խորհրդարանում վերջին օրերին բուռն «արտագաղթ» է. նախկին աշխատակազմը՝ պատգամավորների օգնականներ, խորհրդարան չանցած պատգամավորներ, ծանուցվել են, որ մինչև ամսվա կեսերը լքեն աշխատասենյակները, որպեսզի նորերը հասցնեն կոսմետիկ վերանորոգումներ անել, կահավորել ու տեղավորվել»։

«Грапарак»: Решено в пять раз увеличить «деньги на повседневные расходы» депутатов
Газета «Грапарак» пишет, что сегодня парламент созвал внеочередное заседание, в повестку которого по инициативе депутата фракции «Мой шаг» Виктора Енгибаряна включен также резонансный проект. Енгибарян предлагает в пять раз увеличить установленную ежемесячную выплату депутатам в размере 50 тысяч драмов и довести до 250 тысяч драмов.
«Фактически в нашей стране депутаты – самая важная прослойка общества, их не устраивают зарплаты в размере от 600 тысяч до 1 млн. драмов, плюс ежемесячные премии в размере 30% от этой зарплаты. Сейчас они решили в пять раз повысить «деньги на свои повседневные расходы», как принято называть 50 тысяч драмов.
Кстати, в последние дни в парламенте началась бурная «миграция»: бывший аппарат, помощники депутатов, не прошедшие в парламент депутаты уведомлены о том, что до середины месяца должны покинуть рабочие кабинеты, чтобы новые успели провести косметический ремонт, обставить кабинеты и обустроиться», - пишет газета.