Բզկտված Հայաստանով և Արցախով այնքան առաջնահերթ խնդիրներ ունենք, որ պատգամավորական ծախսը բարձրացնելը համարում եմ անբարոյականություն. Նաիրա Զոհրաբյան
15/07/2021 13:12
Այսօր մեր բզկտված տնտեսությամբ, բզկտված Հայաստանով և Արցախով այնքան առաջնահերթ խնդիրներ ունենք, որ պատգամավորին լրավճար տալը և պատգամավորական ծախսը բարձրացնելը ես համարում եմ անբարոյականություն, ԱԺ-ում այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց անկախ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը։
«Ինչ-որ մի պահի, երբ մեր տնտեսությունը կլինի կայուն, երբ բազմաթիվ խնդիրներ լուծված կլինեն, այո՛, պետք է անդրադառնալ նաև բարձրաստիճան պաշտոնյաների աշխատավարձերին, որպեսզի կոռուպցիոն ռիսկերը նվազեն։ Բայց այսօր դա պետք է լինի մեր հարյուրերորդ խնդիրը, ոչ թե առաջնային, որի համար արտահերթ նիստ է հրավիրվել», - ասաց Նաիրա Զոհրաբյանը։
Նրա խոսքով՝ իշխանությունները, որպեսզի «պարգևավճար» բառից խուսափեն, հիմա ուզում են դա օրենքով ամրակայել։

Я считаю аморальным повышение компенсаций за депутатские расходы в истерзанной Армении и Арцахе – Наира Зограбян
15/07/2021 14:24
Сегодня в условиях нашей разодранной экономики, истерзанной Армении и Арцаха, когда у нас есть столько первоочередных проблем, я считаю увеличение дополнительной выплаты, повышение компенсации за депутатские расходы просто аморальным, заявила независимый депутат Наира Зограбян в беседе с журналистами в парламенте.
«В какой-то момент, когда наша экономика станет стабильной, когда будут решены многочисленные проблемы, можно обратиться также к повышению зарплаты высокопоставленных должностных лиц, чтобы сократить коррупционные риски. Но сегодня это должно быть сотой проблемой, не первоочередной, для решения которой созвано внеочередное заседание парламента», - сказала она.