Գիշերն Ադրբեջանը կրակ է բացել Գեղարքունիքի հատվածում, առավոտյան՝ Երասխի ուղղությամբ. հայկական կողմը դիմել է հակազդող գործողությունների
26/07/2021 12:12
Հուլիսի 26-ին, ժամը 03:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի Գեղարքունիքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ հայկական կողմից տուժածներ չկան։
Հուլիսի 26-ին, ժամը 11։30-ից սկսած, հակառակորդը հրադադարը խախտել է նաև հայ-ադրբեջանական սահմանի Արարատի մարզի, մասնավորապես՝ Երասխի ուղղությամբ, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացելով հայկական դիրքերի ուղղությամբ։

ВС Азербайджана обстреляли армянские позиции в Гегаркунике и Ерасхе
ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на границе с Арменией по двум направлениям, сообщает пресс-служба Минобороны республики.
«26 июля, около 03:30, подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из оружия различного калибра в направлении позиций, расположенных на участке Гегаркуникской области армяно-азербайджанской границы.
26 июня, с 11:30, противник нарушил режим прекращения огня также в направлении Араратской области армяно-азербайджанской границы, открыв огонь из оружия различного калибра в направлении армянских позиций на участке Ерасха.