12 օր է, ինչ ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը ոչինչ չի հաղորդում առաջնագծի Սոթք-Խոզնավար հատվածի, անհետացած 2 հայ զինծառայողների մասին. Տիգրան Աբրահամյան
26/07/2021 10:28
Արդեն 12 օր է, ինչ երկրի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը ոչինչ չի հաղորդում առաջնագծի Սոթք-Խոզնավար հատվածի, Սև լճի տեղամասում, անհայտ պատճառներով, անհետացած 2 հայ զինծառայողների մասին, այս մասին գրել է փորձագետ, «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Թե սա ինչ վտանգավոր ազդանշաններ է փոխանցում հանրությանը սահմանագծի առանձին հատվածներում, զինված ուժերում տիրող իրավիճակի մասին, դեռ չեմ խոսի։ Չնայած, առանց այդ էլ ամեն ինչ շատ պարզ է»,-նշել է նա։
Ըստ Աբրահամյանի՝  ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը  մտածում է, որ հայեցակարգեր մշակել/ընդունելով կամ ծառայություն կրճատելով կարողանալու են բարեփոխման իմիտացիա ստեղծել։

Военно-политическое руководство уже 12 дней молчит об исчезнувших на участке Сотк-Карвачар 2 армянских военнослужащих – Тигран Абрамян
26/07/2021 11:19
Военно-политическое руководство страны уже 12 дней как ничего не сообщает об исчезнувших по неизвестным причинам 2 армянских военнослужащих в районе Черного озера на участке передовой линии Сотк – Карвачар, написал на своей странице в Facebook эксперт по вопросам безопасности, руководитель аналитического центра «Энект» Тигран Абрамян.
«Не буду пока говорить о том, какие опасные сигналы передает обществу это о царящей в Вооруженных силах ситуации на некоторых участках линии соприкосновения. Хотя и без этого все ясно», - отметил он.
По словам Тиграна Абрамяна, военно-политическое руководство полагает, что разрабатывая/принимая концепции или сокращая срок службы, сможет создать имитацию реформ.