Թունիսի խորհրդարանի խոսնակին և 64 պատգամավորների արգելվել է լքել երկիրը
Թունիսի նախագահ Քայս Սաիդը, որը սառեցրել է խորհրդարանի գործունեությունը, արգելել է օրենսդիր մարմնի խոսնակ Ռաշիդ ալ-Գաննուշիին և 64 պատգամավորների հեռանալ երկրից, հայտնում է Tunisie Numerique պորտալը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրը:
Պարբերականի համաձայն՝ արգելքը տարածվում է այն խորհրդարանականների վրա, որոնց վերաբերյալ դատական  գործերը քննվում են:
Ալ-Քաննուշին, որը նաև իսլամիստական «ալ-Նահդա» կուսակցության առաջնորդն է, տեսաուղերձ է հղել՝ թունիսցիներին կոչ անելով «պաշտպանել հեղափոխության ձեռքբերումները» և ցույց կազմակերպել ընդդեմ «հեղաշրջման»:

Спикеру парламента Туниса и 64 депутатам запретили покидать страну
Президент Туниса Кайс Саид, заморозивший деятельность парламента, запретил спикеру законодательного органа Рашиду аль-Ганнуши и 64 депутатам покидать территорию страны, сообщает портал Tunisie Numerique со ссылкой на источник.
По данным издания, запрет распространяется на тех парламентариев, в отношении которых ведутся судебные дела.
Аль-Ганнуши, который также является лидером исламистской партии «ан-Нахда», сделал видеообращение и призвал жителей Туниса «защитить завоевания революции» и организовать демонстрацию против  «переворота». Партия, по его словам, проведет встречу для оценки ситуации.