ՀՀ ՊՆ-ն հրապարակել է զոհված զինծառայողների անունները, վիրավորում է ստացել երեք զինծառայող
Հուլիսի 28-ի գիշերը ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից իրականացված սադրանքին դիմակայելու ընթացքում զոհվել են ավագ լեյտենանտ Հայկ Հովհաննեսի Գևորգյանը, շարքային Կորյուն Արայիկի Հարությունյանը և շարքային Դավիթ Գառնիկի Քոչարյանը։ Այդ մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին։
Մարտական գործողությունների ընթացքում հրազենային վիրավում է ստացել ՀՀ ԶՈՒ երեք զինծառայող։ Նրանց առողջական վիճակի մասին տեղեկատվություն կտրամադրվի քիչ ավելի ուշ։

Минобороны Армении опубликовало имена трех погибших военнослужащих
Минобороны Армении заявило о трех погибших и трех раненых военнослужащих в результате боевых действий на приграничном участке Гегаркуника армяно-азербайджанской границы.
«Ночью 28 июля, в ходе пресечения провокации ВС Азербайджана погибли старший лейтенант Айк Геворкян, рядовые Корьюн Арутюнян и Давид Кочарян.
Министерство обороны Армении разделяет горечь потери и выражает соболезнования семьям, родственникам и сослуживцам погибших.
В ходе боевых действий получили ранения трое военнослужащих ВС Армении. Информация об их состоянии здоровья будет предоставлена позже», - говорится в сообщении Минобороны.