Անհայտ կորած զինծառայողը հայտնաբերվել է. ծայրահեղ ծանր վիճակում է․ Գեղարքունիքի մարզպետ
Անհայտ կորած ժամկետային զինծառայողը հայտնաբերվել է, նա վիրավոր է, վիճակը ծայրահեղ ծանր է, այս մասին հայտնել է Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանը:
«Բժիշկները նրա կյանքի համար պայքարում են»,-ասել է մարզպետը:
Ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումները հուլիսի 28-ին՝ ժամը 03:40-ի սահմաններում, հերթական անգամ դիմել են սադրանքի և խախտել հրադադարը հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան հատվածում, ընթացել են տեղային մարտեր: Մարտական գործողությունների հետևանքով, ժամը 08։30-ի դրությամբ, հայկական կողմն ունի երեք զոհ, ևս երեք զինծառայող վիրավոր են:
Հայկական դիրքերի ուղղությամբ հարձակում նախաձեռնած ադրբեջանական ստորաբաժանումները, ժամը 09։20-ի դրությամբ, տալով կորուստներ, հետ են շպրտվել իրենց ելման դիրքեր։ Ռուսական կողմի միջնորդությամբ կողմերը հրադադարի պայմանավորվածություն են ձեռք բերել:

Пропавший без вести военнослужащий найден, он в крайне тяжелом состоянии – губернатор Гегаркуника
Пропавший без вести на армяно-азербайджанской границе военнослужащий ВС Армении найден, он тяжело ранен, сообщил губернатор Гегаркуникской области Гнел Саносян.
«Военнослужащий найден, он получил тяжелое ранение, врачи борются за его жизнь», - сказал губернатор.
Подразделения ВС Азербайджана 28 июля, в районе 03:40, в очередной раз предприняли провокацию и нарушили режим прекращения огня на северо-восточном направлении армяно-азербайджанской границы. По состоянию на 08:30 с армянской стороны есть трое погибших, еще трое военнослужащих ранены.
Подразделения ВС Азербайджана, предпринявшие атаку на армянские позиции, по состоянию на 09:20 с потерями отброшены на исходные позиции. При посредничестве российской стороны достигнута договоренность о восстановлении режима перемирия на линии соприкосновения армяно-азербайджанских войск.