«Հրապարակ». Արմեն Գրիգորյանը ոչ միայն հաղթահարեց դիմադրությունը, այլև պաշտոնի բարձրացում ստացավ
«Նախկին ԱԽՔ Արմեն Գրիգորյանի նշանակման առաջին օրվանից լուրեր էին շրջանառվում, որ սորոսական շրջանակների հետ առնչություն ունեցող այս անձին Ռուսաստանում չեն ընդունում և նրա հետ չեն աշխատում։ Սակայն նա ոչ միայն 3 տարի պահպանեց իր պաշտոնը, այլև պաշտոնի բարձրացում ստացավ՝  արտգործնախարարի առաջին տեղակալ նշանակվելով։
Հիմա նա նստում է նախարարի կաբինետում և սպասում է հրամանին, իսկ վերջին օրերին ԱԳՆ հաղորդագրություններում ոչ թե «ԱԳ նախարարի առաջին տեղակալ» են գրում, այլ «նախարարի պարտականությունները կատարող»։
Հետաքրքրվեցինք, թե ինչպես հաղթահարվեց Ռուսաստանի դիմադրությունը, ասացին, որ «տեղեկացրել են, որ նման մտադրություն ունեն, ՌԴ-ից ասել են՝ ձեր գործն է»։ Դա մերոնք որպես թույլտվություն են ընկալել»։

«Грапарак»: Армен Григорян не только преодолел сопротивление, но и получил повышение в должности
С первого дня назначения бывшего секретаря Совета безопасности Армена Григоряна муссировались сведения, что в России не принимают и не работают с этим чиновником, связанным с соросовскими кругами, пишет газета «Грапарак».
«Однако он не только удержался на своем посту 3 года, но и получил повышение в должности – назначен первым заместителем министра иностранных дел Армении.
Сейчас он сидит в кабинете министра и ждет приказа, а в последние дни в сообщениях МИД пишут не "первый заместитель министра иностранных дел", а "исполняющий обязанности министра".
Мы поинтересовались, как было преодолено сопротивление России? Нам ответили, что "сообщили об этом намерении, в РФ сказали: ваше дело". Наши власти восприняли это как разрешение», - пишет газета.